Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 08.10.2018 00:18:41

Mornar na kolenih v Novem mestu

Drago Perko/kosarka.si
Košarkarji Krke so v 2. krogu lige Aba premagali Mornar z 80:76 (17:22, 39:32, 58:53).

Krka - Mornar 80:76 (17:22, 39:32, 58:53)
* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 500, sodniki: Hordov, Hadžić (oba Hrvaška), Babić (BiH).
* Krka: Marinelli 11, Škedelj 10 (0:1), Osolnik 4 (2:2), Bratož 6 (6:8), Stipaničev 1 (1:2), Cinac 3, Đapa 3, Fifolt 5 (3:5), Balažić 14 (2:2), Lalić 14 (0:2), Lapornik 9 (2:4).
* Mornar: Carrington 3 (1:4), Mićović 5 (3:4), Koenig 2 (0:2), Pavić 6 (1:2), Vujošević 2 (2:2), Waller 8, Vranješ 25 (11:11), Mornar 2, Rebić 18 (2:3), Luković 5 (1:2).
* Prosti meti: Krka 16:27, Mornar 21:30.
* Met za tri točke: Krka 8:18 (Marinelli 3, Balažić 2, Cinac, Đapa, Lapornik), Mornar 7:22 (Rebić 2, Waller 2, Vranješ 2, Pavić).
* Osebne napake: Krka 26, Mornar 26.
* Pet osebnih: Cinac (40.), Rebić (40.).

Dvoboj ekip, ki sta v uvodnem krogu doživeli visoka poraza - Krka v Podgorici proti Budućnosti, Mornar pa v Stožicah proti Petrolu Olimpiji, je pripadel košarkarjem iz Novega mesta.

Premierni dve točki v liga Aba sta za Novomeščane lepa spodbuda pred začetkom državnega prvenstva oziroma velikega derbija z Ljubljančani v četrtek, 11. oktobra, v dvorani Leona Štuklja.

Čeprav sta imeli obe ekipi obdobja dobre igre, je odločitev o zmagovalcu padla šele v zadnji minuti. Krka je dvomestni zaostanek iz začetka tekme nadoknadila z delnim izidom 17:0, sredi tretje četrtine povedla z 52:40, na začetku zadnjih desetih minut pa spet zaostala z 59:64.

V zaključku tekme je domači strateg Simon Petrov našel razpoloženo peterko, ki je zaustavila napad Črnogorcev, hkrati pa v odločilnih trenutkih ohranila mirno kri v napadu. Ključni so bili štirje zadeti prosti meti Domna Bratoža v zadnje pol minute tekme.

Po točkovnem izkupičku so pri domačih izstopali Jure Balažič in Jure Lalić, ki sta dosegla po 14 točk, enajst točk je dodal Paolo Marinelli, deset pa mladi Miha Škedelj, ki je bil s sedmimi skoki najboljši skakalec tekme.

Krko v naslednjih dveh krogih čakata zasedbi iz Beograda; 13. oktobra gostovanje pri Crveni zvezdi, 20. oktobra pa Partizan v Novem mestu.

Značke: košarka, krka, mornar