zrnec ilijevski mediaspeed Njena.si

Partnerka Jurija Zrneca žaluje

0 11.02.2018 09:22:41

Brooklyn klonil šele po dveh podaljških

V ligi NBA so ponoči odigrali sedem obračunov. Ljubitelji košarke so kar dva podaljška spremljali na tekmi Brooklyn Nets - New Orleans Pelicans. Pelikani so mrežice v njihovi dvorani Barclays Center odpravili s 138:128 šele v drugem podaljšku.

Prva igralca moštva iz New Orleansa sta bila Anthony Davis s 44 točkami in Rajon Rondo s trojnim dvojčkom, 25 točkami, 12 podajami in 10 skoki. Izkazala sta se tudi Nikola Mirotić z 21 točkami in 16 skoki ter Jrue Holiday z 22 točkami.

Pelikani so po treh porazih le prišli od zmage, čeprav so zapravili vodstvo s kar 28 točkami prednosti v tretji četrtini. Pri domači ekipi je bil v ospredju Allen Crabbe (28 točk), ki je zadel kar osem trojk.

Derbi zahodne konference med Golden State Warriors in San Antonio Spurs je pripadel aktualnim prvakom lige NBA s 122:105. Bojevniki so trenerju Stevu Kerru priborili 250. karierno zmago.

Dvainpetdesetletni Kerr, ki je leta 2016 prejel naziv najboljšega trenerja leta v ligi NBA, je postal trener, ki je v ligi NBA najhitreje prišel do 250 zmag, saj je za ta dosežek potreboval 302 tekmi. S tem je presegel prejšnjega lastnika tega statističnega mejnika, slovitega Phila Jacksona, ki je za 250 zmag potreboval 346 tekem.

V Dallasu so tamkajšnji Mavericks s 130:123 premagali Los Angeles Lakers, tudi s pomočjo nemškega veterana Dirka Nowitzkega, ki je z 22 točkami prišel do najboljšega dosežka v sezoni.

Čeh Tomaš Satoransky je prikazal najboljšo predstavo kariere, ko je za zmago Washington Wizards, ki je s 101:90 premagal Chicago Bulls, vpisal 25 točk. Vendar pa časa za veselje ni imel, saj je moral dobri dve minuti pred koncem tekme v slačilnico, potem ko je padel in z glavo udaril ob tla ter so ga krvavečega pospremili z igrišča.