13.01.2016 22:39:29

Še drugi poraz zmajev

Košarkarji Uniona Olimpije so v drugem delu evropskega pokala po neuspehu s telavivskim Maccabijem doživeli še drugi poraz. V Stožicah je bil boljši Unics Kazan z 89:83 (23:19, 41:36, 61:56).

Podobno kot dva dni nazaj s Crveno zvezdo so se Ljubljančani tudi favoriziranemu Unicsu dobro upirali, vendar ritma niso zdržali do konca. Proti Beograjčanom so pokleknili v tretji četrtini, ko so ti naredili delni izidi 13:0, tokrat pa so orožje položili v zadnjih desetih minutah.

Union Olimpija je prvič na tekmi povedla v 34. minuti pri rezultatu 65:63. Toda veselje maloštevilnih gledalcev ni trajalo dolgo. V naslednjih treh minutah varovanci Gašperja Potočnika niso dosegli koša, Rusi pa kar deset. Tako so imeli tri minute pred koncem prednost 73:65, ki so jo v zaključku kljub nizu trojk zeleno-belih zadržali in vpisali drugi par točk v drugem delu.

Ob odsotnosti prvega strelca Save Lešića, ki ima lažje poškodovano mišico na nogi, so štirje domači igralci dosegli deset ali več točk. Izstopala sta Zach Wright (18 točk, indeks 22) in Saša Zagorac (16 točk, 6 skokov), nase pa sta opozorila tudi Blaž Mahkovic in Mitja Nikolić, ki sta dosegla po deset točk.

Ljubljančani imajo v naslednjih sedmih dneh še dve zelo zahtevni preizkušnji; v soboto bodo gostovali pri vodilni ekipi lige Aba Budućnosti, v tretjem krogu evropskega pokala pa v Nižnjem Novgorodu v Rusiji.

Union Olimpija - Unics Kazan 83:89 (19:23, 36:41, 56:61)

Ljubljana - Dvorana Stožice. 1500 gledalcev. Sodniki: Perez (Španija), Silva (Portugalska), Collin (Francija).
Union Olimpija: Wright 18 (5:6), Robinson 4, Hrovat 7 (0:3), Mesiček 6, Nikolić 10 (2:4), Vučetić 1 (1:2), Lapornik 8 (3:3), Zagorac 16 (1:1), Mahkovic 10 (1:2), Zakis 3 (3:5).
Unics Kazan: Langford 27 (8:10), Parakoski 8 (4:4), Colom 23 (12:13), Likodej 4, Banić 10 (4:4), Kaimakoglu 4 (2:2), Williams 8 (0:2), Milaknis 5 (2:2).
Prosti meti: Union Olimpija 16:26, Unics Kazan 30:35.
Met za tri točke: Union Olimpija 11:24 (Zagorac 3, Mesiček 2, Nikolić 2, Wright, Hrovat, Lapornik, Mahkovic), Unics Kazan 3:14 (Milaknis, Colom, Langford).
Osebne napake: Union Olimpija 29, Unics Kazan 23.