08.01.2016 23:52:40

Pred gostovanjem v Stožicah Zvezda visoko izgubila s Fenerjem

evroliga

Na današnjih tekmah 2. kroga 2. dela košarkarske evrolige je Crvena zvezda, ki bo v ponedeljek v Ljubljani gostja Union Olimpije na tekmi lige Aba, izgubila s Fenerbahčejem s 65:88.

Nastopil je tudi Brose Baskets slovenskega košarkarja Alekseja Nikolića, na tekmi z Žalgirisom so Nemci zmagali zanesljivo s 96:63.

Nikolić je igral le minuto, a se ni vpisal v statistiko. Pri Nemcih sta z 19 oziroma 18 točkami blestela Janis Strelnieks in Nikos Zisis.

Že v četrtek so igrali trije slovenski košarkarji. Real Madrid Luke Dončića je izgubil v gosteh proti moskovskemu CSKA z 81:95, Himki Zorana Dragića je bil poražen v Barceloni s 70:87, izgubila pa je tudi Kutxa Laboral Jake Blažiča, Olympiakos je bil boljši z 82:76.

Proti Moskovčanom je Dončić v zgolj 13 minutah in pol zbral 12 točk in pet skokov. Zoran Dragić je ob porazu proti Barceloni v dobrih 21 minutah zbral osem točk, štiri skoke in dve ukradeni žogi. Jaka Blažič je igral 17 minut in pol, v katerih je zbral sedem točk, dodal pa še dva skoka, podajo in tekmecem ukradel dve žogi.

V skupini F je prvi Olympiakos, ki ima edini dve zmagi, sledi pa šest klubov s po tremi točkami. Na dnu je Žalgiris, ki je še brez zmage.

V skupini E imata po dve zmagi Fenerbahče Istanbul in Kuban Krasnodar, na spodnjem delu lestvice sta brez zmage Darušafaka Istanbul in Crvena zvezda.