08.01.2016 22:24:15

Peti zaporedni poraz Tajfuna

abaphoto

Zadar je prekinil niz šestih porazov v ligi ABA, žal se je to zgodilo ravno v Celju. Tako je svoj niz porazov na pet podaljšal Tajfun.

Uvodni obračun 19. kroga je bil izenačen zgolj na začetku. Oziroma še takrat ne, saj so Šentjurčani bolje začeli in hitro prišli do vodstva osmih točk (12:4), zanesljivo so dobili tudi prvo četrtino, v kateri so prejeli le 13 točk.

V nadaljevanju pa slovenskih prvakov ni bilo več za spoznati. V 14. minuti je Dragiša Drobnjak s prostim metom še povišal vodstvo na 30:27, nato pa so gostitelji naslednjo točko dali šele pet minut pozneje, Zadrčani pa vmes deset in takrat je bil narejen nastavek za zmago, naslednji z novim nizom 6:0 ob koncu prvega polčasa.

V nadaljevanju je Tajfun še solidno začel, v 23. minuti znižal prednost z 12 na osem točk, a potem je znova sledilo nekaj minut brez dosežene točke, Zadar je to seveda izkoristil, v tem času lepo polnil domači koš in z delnim izidom 17:0 odločil tekmo. Prave košarke potem niti nismo več gledali, saj je bil zmagovalec znan, bolj ali manj so oboji le še čakali konec dvoboja.

Zadar je tako Tajfun prehitel za eno zmago, dobil je tudi drugi medsebojni obračun, kar utegne biti pomembno na koncu sezone.

Tajfun - Zadar 66:82

(42:65, 31:43, 19:13)
Celje - Dvorana Golovec, gledalcev 1000, sodniki: Vojinović, Obrnknežević, Juras (vsi Srbija).
Tajfun: S. Sebič 4, M. Sebič 6 (4:7), Držić 11, Čebular 8 (3:6), Bratož (1:4), Ponjavić 5 (2:2), Drobnjak 4 (2:2), Bolčina 12 (2:2), Parker 7.
Zadar: Cosey 25 (2:2), Kraljević 16 (4:4), Delaš 5 (1:2), Ramljak 5 (3:4), Bošnjak 6, Marinković 4, Barać 16 (2:2), Ramljak 5.
Prosti meti: Tajfun 14:23, Zadar 12:14.
Met za tri točke: Tajfun 8:20 (Bratož in Bolčina 2, Držić, Čebular, Ponjavić, Parker), Zadar 12:32 (Cosey 5, Barać 4, Bošnjak 2, Ramljak).
Osebne napake: Tajfun 21, Zadar 24.
Pet osebnih: Delaš (36.).