Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

1 04.02.2023 19:32:05

Huh, kakšno blamažo si je privoščila Cedevita Olimpija: Nov hud udarec za zmaje!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 18. kroga lige ABA v Skopju izgubili z ekipo MZT Skopje s 74:79 (21:19, 35:41, 52:56).

Ljubljanski košarkarji so niz porazov - izgubili so dve tekmi v ligi ABA in dve v evropskem pokalu - prekinili sredi tedna s tretjo zmago v evropskem pokalu proti Benetkam. Danes jih je v regionalni ligi čakalo gostovanje v makedonski prestolnici, kjer bi z zmago spet povečali možnosti, da ostanejo med prvimi štirimi ekipami lige.

Na prvi medsebojni tekmi v sezoni so oktobra v Ljubljani zmaji zmagali s 93:73, in tudi danes so bili v vlogi izrazitega favorita, saj je bila skopska ekipa pred tekmo na zadnjem mestu lestvice, v 17 nastopih je slavila vsega dvakrat. A razpletlo se je slabo za Ljubljančane, ki so po bledi predstavi doživeli peti poraz v regionalnem tekmovanju, Makedonci pa so vknjižili šele tretjo zmago.

Prvo četrtino so gostje sicer dobili, potem pa prepustili pobudo domačim. Čeprav je bila prednost Skopja večino časa majhna, ob polčasu šest, pred zadnjo četrtino pa štiri točke, se zeleno-oranžnim nikakor ni uspelo približati.

A v zadnji četrtini so imeli še možnost za drugačen razplet. Po trojki Yogija Ferrella in prostih metih Josha Adamsa so izenačili na 64:64. Domači pa so imeli odgovor, trojka in prosta meta Michaela Caffeyja in koš Abdula Malika Abuja so manj kot minuto pred koncem poskrbeli za 74:66, te razlike pa gostom ni uspelo nadoknaditi.

Adams je tekmo končal pri 15 točkah, po 12 sta jih dodala Edo Murić in Karlo Matković.

Naslednja tekma v ligi Aba čaka Ljubljančane 11. februarja, ko bodo gostovali pri beograjski ekipi FMP.

MZT Skopje - Cedevita Olimpija 79:74 (19:21, 41:35, 56:52)
* Dvorana Jane Sandanski, gledalcev 1800, sodniki: Nikolić, Stefanović, Milojević.
* MZT Skopje: Bursać 3, Mićović 5, Caffey 14 (4:5), Cook 26 (10:15), Abu 10, D. Stojanovski 3, V. Stojanovski 18 (6:8).
* Cedevita Olimpija: Rebec 4 (1:2), Ferrell 10 (2:2), Radović 6 (2:2), Jeremić 2 (2:2), Alibegović 11 (2:2), Murić 12 (3:4), Adams 15 (6:6), Matković 12, Omić 2.
* Prosti meti: MZT Skopje 20:28, Cedevita Olimpija 20:22.
* Met za tri točke: MZT Skopje 9:29 (Cook 2, Caffey 2, V. Stojanovski 2, Bursać, Mićović, D. Stojanovski), Cedevita Olimpija 6:28 (Ferrell 2, Rebec, Murić, Alibegovć, Adams).
* Osebne napake: MZT Skopje 24, Cedevita Olimpija 25.