Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Janšev propagandist Tomašič zlorablja Nova24TV ...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 05.12.2021 14:31:30

Kaj počne OLIMPIJA?! Zadnjih 13 sekund BURI DUHOVE! Ali nihče ni vedel, kaj mora storiti? (video)

Košarkarji Cedevite Olimpije so v ljubljanskih Stožicah v 10. krogu regionalne liga Aba doma nepričakovano izgubili z doslej zadnjeuvrščenim Zadrom, bilo je 73:74 (20:32, 39:47, 55:62).

Cedevita Olimpija - Zadar 73:74 (20:32, 39:47, 55:62)
* Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Saša Pukl (Slovenija), Milivoje Jovčić, Stefan Ćalić (oba Srbija).
* Cedevita Olimpija: Pullen 9 (2:4), Ferrell 11, Ejim 13 (1:2), Murić 5 (0:3), Auguste 14 (2:5), Blažič 1 (1:3), Hodžić 9, Omić 8, Rupnik 3.
* Zadar: Carter 19 (5:6), Marčinković 5, Jordano 3, Vučković 5, Bursać, Junaković 14 (2:2), Drežnjak 5 (3:4), Mavra 14 (4:4), Thompson 9 (0:1).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 6:17, Zadar 14:17.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 11:24 (Hodžić in Ferrell po 3, Ejim 2, Pullen, Murić in Rupnik po 1), Zadar 6:22 (Mavra in Junaković po 2, Marčinković in Jordano po 1).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 23, Zadar 23.
* Pet osebnih: Ejm (38.); Junaković (39.).

Olimpija je dvoboj po dveh porazih v petih dneh novembra začela v nekoliko drugačni postavi, kot je igrala prejšnje. Ekipo je zapustil reprezentančni center Žiga Dimec, prišla pa sta nekdanji član ljubljanske zasedbe in reprezentance, center Alen Omić, ter ameriški organizator igre Yogi Ferrell, ki je prestopil iz Panathinaikosa.

Zadar je povedel, sredina uvodne četrtine je pripadla Olimpiji, ki pa je v zaključku popustila. Tekmecem je v dobrih treh minutah uspel delni izid 19:3. Zadar je tako četrtino dobil s prednostjo dvanajstih točk ter ta del začel in zaključil s trojko, prvič je bil uspešen Domagoj Vuković, drugič pa Stefan Ćalić.

Gostiteljem se je v 13. minuti uspelo približati na pet točk, ko je Luka Rupnik zadel trojko, njegove edine točke, za 27:32. Vendar so v nadaljevanju nepopustljivi Dalmatinci držali prednost okrog osmih, desetih točk.

Domači so tudi drugi polčas začeli slabo. Prvi koš so zadeli šele ob koncu četrte minute, ko je trojko s strani zadel Alen Hodžić in znižal zaostanek na deset točk (42:52). Omić je s svojimi prvimi koši po prihodu v moštvo v treh zaporednih napadih znižal na 48:52. Sledilo je nenatančno zaključevanje napadov in izgubljene žoge Olimpije, kar je Zadar kaznoval in znova pobegnil na devet točk naskoka, dve manj je imel pred zadnjo četrtino.

Ferrell je s trojko za delni izid 5:0 Olimpijo priključil na dve točki zaostanka, Zach Auguste je z zabijanjem nato izenačil. Olimpija nato dveh napadov ni zaključila za vodstvo in Zadar je znova malce ušel. Ferrell je ob koncu 38. minute s svojo tretjo trojko znova izenačil (72:72).

Zadnjih 13 sekund brez prekrška
Zadar je v zadnjo minuto prišel z dvema točkama prednosti. Jacob Pullen je petnajst sekund pred koncem zadel le enega od dveh prostih metov, gostom je uspelo zadržati žogo do konca, domači pa na začudenje vseh niso naredili osebne napake. Ljubljančani so imeli le 35 odstotni prosti met, kapetan domačih Jaka Blažič pa je imel na koncu v statistiki le eno točko.

Zadar je v tekmo, ta se je začela ob poldne, vstopil na zadnjem mestu lige z eno samo zmago doslej, Olimpija jih je imel pet in je pri teh nenadejano tudi ostala, hrvaška zasedba pa se je otresla zadnjega mesta.

Olimpija bo naslednjo tekmo v regionalni ligi igrala v soboto, 11. decembra, v Beogradu proti Partizanu, že v sredo pa bo v seriji težkih tekem v evropskem pokalu gostila Virtus iz Bologne.

Značke: olimpija, liga-aba