Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 25.10.2021 14:56:45

GROZLJIVO IN BOLEČE! Krka se je podpisala pod ZGODOVINSKI DOSEŽEK v ligi ABA

aba
Košarkarji Krke so v soboto v Beogradu doživeli pravo malo katastrofo.

Partizan je bil od Novomeščanov na koncu boljši za 47 točk, dosegel je več kot dvakrat več točk od Slovencev. Končni rezultat je bil 92:45, v oči pa bode le 45 točk Krke, kar je v povprečju dobro točko na minuto in dobrih 11 točk na četrtino.

A to še ni vse, Partizanu je uspelo nekaj, kar ni še nikomur v zgodovini lige ABA. Tekmeca so namreč z dobro obrambo na vseh igralcih prisilili, da nihče ni dosegel dvomestne številke točk. Jurij Macura je bil še najbližje desetici, dosegel jih je devet, Jan Kosi je obstal pri osmih točkah, Rok Stipčević pri sedmih, Hasahn French pri šestih in tako dalje. Kar štirje košarkarji Krke so imeli negativni indeks (Andrej Stavrov, Temple Gibbs, Jakov Stipaničev in Luka Lapornik), ob tem nihče ni imel dvoštevilčn indeks. Razlika v indeksu obeh ekip pa je brutalna - Partizan 125 in Krka skromnih šest.

Beograjčani so skozi vso tekmo stopnjevali ritem. Varovanci Željka Obradovića so odigrali skoraj brez napake in četrtine dobivali za sedem, osem, 15 in 17 točk. Do kar zajetne minutaže je končno prišel tudi Gregor Glas, ki je v 23 minutah in pol s štirimi trojkami dosegel 12 točk.

Značke: partizan, krka, liga-aba