Prvi mož ukrajinske vojske presenetil: Ukrajina ...

ela mei2 Njena.si

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 11.10.2021 20:49:40

NEUMNOST PA TAKA! Olimpija po visokem vodstvu izgubila doma, potem... TO NI DOBRO.

Košarkarji Olimpije so izgubili prvo tekmo v ligi ABA, ampak povsem po neumnosti, kar zagotovo ni dober obet pred naslednjimi dvoboji. Jurica Golemac bo moral povzdigniti glas, drugače...

Cedevita Olimpija -  FMP z 89:92 (18:18, 41:34, 63:54, 77:77)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Jovčić (Srbija), Majkić (Slovenija), Karović (BiH).
Cedevita Olimpija: Pullen 12 (2:2), Ejim 2 (2:2), Keene 25 (3:5), Auguste 12 (4:8), Blažič 17 (7:10), Hodžić 6, Ščuka 2 (2:2), Carmichael 10 (2:3), Rupnik 3.
FMP: Nevels 15 (4:6), Pavićević 14 (4:4), Vujičić 2, Jones 10 (2:2), Šaranović 2 (2:2), Tasić 13 (7:13), Radonjić 16 (2:2), Izundu 14 (2:2), Simović 2, Nerandžić 4 (2:2).

Prosti meti: Cedevita Olimpija 22:32, FMP 25:33.

Met za tri točke: Cedevita Olimpija 7:29 (Keene 4, Hodžić 2, Rupnik), FMP 5:22 (Radonjić 4, Nevels).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 29, FMP 26.
Pet osebnih: Ejim (37.), Izundu (39.), Neradnžić (44.), Auguste (45.)

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tretjem krogu doživeli prvi poraz v ligi Aba. Pred približno 1000 gledalci v Stožicah so v zadnji četrtini zapravili trinajst točk prednosti in po podaljšku izgubili z beograjskim FMP s 89:92.
Prekinitev niza zmag, ki se je začel s slovenskim superpokalom proti Krki, je za Ljubljančane slaba popotnica pred serijo zahtevnih preizkušenj v regionalni ligi in začetkom evropskega pokala čez deset dni. Cedevita Olimpija bo v nedeljo, 17. oktobra, gostovala pri Crveni zvezdi, nato jo 20. oktobra čaka dolga pot na Kanarske otoke, oktobra pa sledijo še tekme proti Budućnosti in francoskemu Bourg en Bresseju doma ter v gosteh z Igokeo.
Cedevita Olimpija je imela v 27. minuti prednost 61:48, gostje pa so se ji prvič po začetku drugega dela igre občutno približali pet minut pred koncem. V zadnjih minutah so izbranci trenerja Jurice Golemca zapravili vrsto napadov, pri zgrešenih poskusih za tri točke pa je prevladoval Jacob Pullen (0:7). Olimpija je imela zgolj 24,1-odstotni met za tri točke in komaj 40-odstotnega iz igre.
S trojkama Alena Hodžića in Marcusa Keena (25 točk) so Ljubljančani vendarle do konca rednega dela ostali v igri za zmago, poskus Keena za zmago pa ni zadel cilja. V podaljšku so bili gostje, ki so imeli šest igralcev z dvomestnimi številkami košev, bolj zbrani in natančni, hitro prišli do dveh košev prednosti in naskok ohranili vse do konca.