jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 20.01.2021 19:19:33

Drugi polčas za pozabo, Krka zapravila visoko prednost

Košarkarji Krke so tekmi 15. kroga lige Aba v gosteh izgubili proti Igokei s 64:77 (23:20, 47:34, 54:57).

Igokea - Krka 77:64 (20:23, 34:47, 57:54)
* Dvorana Laktaši, brez gledalcev, sodniki: Belošević (Srb), Dragojević (ČG), Vovk (Hrv).
* Igokea: Atić 10 (4:5), Jovanović 3 (1:1), Jošilo 19 (1:2), Talić 7 (1:2), Ilić 7 (3:4), Pot 7, Carmichael 12 (8:12), Fundić 10 (0:1), Kondić 2.
* Krka: Camphor 9, Stipčević 12, Vrabac 4 (4:4), Barič 8 (1:1), Kosi 1 (1:2), Škifić 11, Škedelj 8, Lapornik 11 (2:2).
* Prosti meti: Igokea 18:27, Krka 8:9.
* Met za tri točke: Igokea 9:23 (Jošilo 4, Talić 2, Atić 2), Krka 12:30 (Stipčević 4, Lapornik 3, Škedelj 2, Camphor, Barič, Škifić).
* Osebne napake: Igokea 20, Krka 24.
* Pet osebnih: /.

Čeprav so Novomeščani v Laktaših odlično odigrali prvi polčas, pa so na koncu morali priznati premoč Igokei, ki je z 11 zmagami in tremi porazi pri vrhu lestvice. Izbranci Vladimirja Anzulovića so v prvih 20 minutah še vzbujali upe na ugodnejši razplet, toda zadnji dve četrtini sta bili v domeni favorizirane domače ekipe, ki je ob zanesljivo dobljenem skoku (35:20) in podajah (22:13) desetouvrščeni Krki zadala osmi poraz.

Novomeščani so prvi polčas odigrali tako, kot so si želeli. Že v prvi četrtini so si nabrali osem točk prednosti, ki so sicer do konca prvih desetih minut skoraj pošle, a so v drugi četrtini z novim naletom tekmecem pobegnili tudi za 15 točk (47:32), na glavni odmor so nesli dve točki manj naskoka. Vse to je bila tudi posledica skoraj 60-odstotnega meta iz igre in kar enajstih trojk (od 19 metov) v prvih 20 minutah.

V drugem polčasu je bila slika drugačna, Krka pa je zadela le še en met za tri točke. V tretji četrtini je namreč sledil mrk v igri Dolenjcev, ki so po vodstvu s 50:34 domačim dopustili delni izid 14:2 in jih spustili v igro. Igokea je ob koncu četrtine spet tudi prišla do vodstva, ki ga je v zadnjem delu le še oplemenitila. Hitro je prišla do 13 točk prednosti, ki jih je znala zadržati do konca.

Pri Krki je 12 točk dosegel Rok Stipčević, pri Igokei pa je Marko Jošilo zbral 19 točk.

Krko naslednja tekma v tem tekmovanju čaka v nedeljo, ko bo v 15. krogu gostila Zadar.

Značke: košarka, sta