Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 06.12.2020 22:22:43

Krka pričakovano, medtem ko Koprčani še čakajo na prvo

Košarkarji Krke so v 9. krogu košarkarske lige Aba premagali Koper Primorsko s 74:57 (18:19, 33:28, 52:38).

Krka - Koper Primorska 74:57 (18:19, 33:28, 52:38)
* Dvorana Leon Štukelj, brez gledalcev, sodniki: Petek, Peić, javor.
* Krka: Camphor 15 (2:3), Stipčević 14 (6:6), Vrabac 6 (2:3), Barič 9 (2:3), Kosi 2, Škifič 11 (2:2), Škedelj 1 (1:2), Lapornik 8 (4:4), Rebec 8, Vučetić.
* Koper Primorska: Dornik 2 (0:1), Šuster, Durnik 19 (1:2), Benigar, Flerin, Rojc 5 (1:4), Kastrati 10 (3:4), Hrabar 3, Macura 7 (3:4), Nemanič, Vončina 11 (2:2).
* Prosti meti: Krka 19:23, Koper Primorska 10:17.
* Met za tri točke: Krka 9:25 (Camphor 3, Stipčević 2, Rebec 2, Barić 1, Škifić 1), Koper Primorska 5:23 (Vončina 3, Kastrati 1, Hrabar 1).
* Osebne napake: Krka 23, Koper Primorska 21.
* Pet osebnih: /.

V slovenskem derbiju regionalne košarkarske lige so se v domači dvorani po pričakovanjih veselili košarkarji novomeške Krke. Koprčani svojo prvo zmago tudi po devetih nastopih še čakajo.

Predvsem v prvem polčasu so bili Koprčani na pragu presenečenja. Erjon Kastrati, Urban Durnik in Luka Vončina so pridno polnili novomeški koš, gostje pa so na ta način vodili vse do polovice druge četrtine, šele v končnici polčasa pa so Dolenjci prevzeli pobudo.

Še v 24. minuti so Koprčani pri zaostanku 38:36 držali priključek, nato pa sta se razigrala Luka Lapornik in Jure Škifić ter Krki zagotovila prednost 49:36 in pred zadnjim odmorom celo 52:38. V zadnjem delu so Krkaši potrdili zmago. Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil s 15 točkami Roderick Camphor, točko manj je dosegel Rok Stipčević. Pri gostih je z 19 koši izstopal Durnik.

Prihodnji teden Krko v petek čaka gostovanje v Splitu, pred tem pa v torek tekma slovenskega prvenstva s Triglavom. Koper Primorska bo v sredo v slovenskem prvenstvu doma gostila Šenčur, v ponedeljek čez 8 dni pa jo v ligi Aba čaka gostovanje pri Borcu.

Značke: košarka, sta