Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

1 15.11.2020 18:59:59

OPAAA! Nova zmaga Olimpije, poteza mladega Dana Duščaka pa vas bo pustila ODPRTIH UST (video)

Košarkarji Cedevite Olimpije so brez večjih težav v prazni dvorani Stožice odpravili Borac iz Čačka z rezultatom 97:88.

Zmaji so tako dosegli še četrto zaporedno zmago v vseh tekmovanjih - po treh zmagah v evropskem pokalu v tem mesecu so danes četrtič zmagali v ligi ABA, v kateri imajo zdaj izkupiček 4-1, a realne uvrstitve zaradi dejstva, da imajo moštva ob številnih odpovedanih tekmah različno število odigranih tekem, nimajo.

Ljubljančani so se z Borcem iz Čačka, s katerim so delili usodo v prvenstvu nekdanje Jugoslavije, srečali po dolgih 31 letih. Pred tekmo je športni direktor Cedevite Olimpije Sani Bečirović trenerju Borca Marku Marinoviću dal spominsko uokvirjeno sliko iz sezone 2014/15, ko je ta kot igralec branil barve zmajev.

marinovic becirovic af

Vrhunec tekme je bil brez dvoma zaključek tretje četrtine, ko je izpod svojega koša žogo na drugo stran ob sireni zalučal 18-letni Dan Duščak in  zadel. Nekdanji veliki up madridskega Reala, ki je v Cedeviti Olimpiji prepoznal pravo okolje za svoj nadaljnji razvoj, je danes zaradi odsotnosti Rokoja Lenija Ukića dobil več priložnosti za igro kot sicer. S trojko, ki bi morala biti vsaj štirica, če ne petica ali šestica, je povečal prednost domače ekipe pred zadnjimi desetimi minutami na 73:57. To so bile tudi njegove edine točke na tekmi, skupaj je na parketu prebil dobrih 11 minut.

Najboljši posameznik pri zmagovalcih je bil spet Jaka Blažič, ki je dosegel 23 točk in osem skokov ter štiri podaje.

blazic af

Cedevita Olimpija - Borac 97:88 (25:25, 49:39, 73:57)
* Dvorana Stožice, brez gledalcev, sodniki: Pukl (Slovenija), Juras, Vesković (oba Srbija).
* Cedevita Olimpija: Radović 1 (1:2), Perry 14 (8:10), Hopkins 9 (3:4), Duščak 3, Murić 9 (3:6), Blažič 23 (9:13), Brown 8 (4:4), Hodžić 9, Marinković 9 (1:2).
* Borac: Thornton 9 (7:8), Smith 16 (6:9), Đoković 5 (2:4), Miletić 4 (0:2), Gavrilović 8, Kočović 10 (5:5), Nerandžić 17, Jones 9, Čarapić 10 (2:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 29:41, Borac 22:30.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 12:24 (Jones 4, Hodžić 3, Murić 2, Blažič 2, Duščak), Borac 10:29 (Nerandžić 3, Gavrilović 2, Čarapić 2, Đoković, Kočović, Jones).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 23, Borac 25.
* Pet osebnih: Miletić (29.), Čarapić (38.).

Ljubljanska ekipa je po Krki, Kopru Primorski in Splitu je ukanila še srbsko zasedbo iz Čačka. Cedevita Olimpija je doslej izgubila le proti Partizanu, tekmi proti ekipama Budućnost in FMP pa sta bili prestavljeni zaradi epidemije novega koronavirusa.

Za izbrance domačega trenerja Jurice Golemca je bila današnja tekma generalka za sredin obračun osmega kroga evropskega pokala v gosteh proti Gran Canarii. Večji del prvega polčasa je minil v enakovredni predstavi. Dobre tri minute pred koncem polčasa je bila tekma odprta (37:37), nato pa so na parketu zagospodarili gostitelji in po delnem izidu 12:2 na veliki odmor odšli s prednostjo desetih točk (49:39).

Košarkarji ljubljanske ekipe so imeli v drugem polčasu škarje in platno v svojih rokah. Goste iz Čačka so vseskozi imeli pod nadzorom, postopoma je rasla tudi njihova prednost. Ob koncu tretje četrtine je znašala 18 točk (70:52), najvišja na tekmi pa 23 točk (91:68, 89:66, 84:61) sredi zadnje četrtine. Ljubljančani so v končnici dvoboja popustili, zmage pa niso ogrozili.

Ljubljančani bodo v prihodnjem krogu lige Aba v nedeljo, 22. novembra gostili Igokeo.