Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 21.10.2020 19:28:35

DRAMA! Poglejte tole Le za točko so bili prekratki! Imeli zadnjo žogo potem pa ... (Video)

Krka / Drago Perko
Košarkarji novomeške Krke so v zaostali tekmi 2. kroga lige Aba izgubili proti Igokei z 69:70 .

Novomeščani so po treh tekmah v ligi Aba pri zmagi in dveh porazih. Danes so v tesni tekmi, igrali so že drugo tekmo v treh dneh (v ponedeljek so zmagali v Zadru), proti Igokei doživeli drugega, potem ko je dobre pol minute pred koncem odločilni prosti met zadel Edin Atić za drugo zmago gostov v tej sezoni.

Prvi polčas je bil bolj ali manj izenačen, čeprav so si gosti v prvi četrtini priigrali prednost z 21:14, domači pa so tekmo začeli s 6:0. Toda pred glavnim odmorom sta tekmeca ločili le dve točki.

Tudi v tretjem delu igre so bili ves čas v ospredju gosti, ki pa se niso mogli odlepiti na varno razdaljo. Nadaljeval se je izenačen boj, Novomeščani pa so sredi zadnje četrtine prešli v vodstvo. Minuto in 17 sekund pred koncem je Marko Jošilo zadel trojko za novo vodstvo gostov z 69:66.

Rok Stipčević je točno minuto pred koncem s trojko izid poravnal na 69:69, Edin Atić pa je nato 37 sekund pred zadnjo sireno zadel enega izmed dveh prostih metov za vodstvo Igokee s 70:69. Kot zadnji je imel priložnost za zmago prav Stipčević, a je šest sekund pred koncem zgrešil met za dve točki.

Pri domačih, ki so skok izgubili z 22:31, je bil s 14 točkami najboljši Jure Škifić, pri gostih pa z 19 Nikola Jovanović.

Krka bo v 4. krogu v ponedeljek gostila Cibono.

Značke: krka, aba