vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 26.12.2019 20:09:34

Rogaška izgubila v Širokem Brijegu

Košarkarji Rogaške so v 13. krogu lige Aba 2 na gostovanju pri Širokem izgubili z 82:91 (15:26, 38:47, 57:67).

Rogaška je pred današnjo tekmo na zadnjih sedmih tekmah zmagala šestkrat, danes pa doživela peti poraz v letošnji sezoni.

Že prvi polčas je minil v znamenju domačih. Tekma je bila v začetku izenačena, v peti minuti je bil izid poravnan na 8:8, potem pa so domači do konca prve četrtine naredili delni izid 18:7 in prvo četrtino dobili z 11 točkami prednosti (26:15).

V drugem delu igre so se Slovenci večkrat približali na dve točki zaostanka (29:31, 35:37), a so bili v zaključku znova spretnejši košarkarji Širokega, ki so polčas dobili s 47:38.

Gostje so v 34. minuti celo povedli s točko razlike (50:49), potem pa štiri minute in pol niso zadeli, košarkarji Širokega pa so po 30 minutah igre znova vodili za deset (67:57).

V 35. minuti so domači košarkarji vodili že za 15 (80:65), gostje so se minuto pred koncem približali na štiri (80:84), več od tega pa niso zmogli in izgubili z 82:91.

Najboljši strelec Rogaške je bil s 15 točkami Tadej Ferme, Đorđe Lekić pa je 14 točkam dodal še šest podaj.

Košarkarje Rogaške prihodnja tekma čaka v torek, 2. januarja, ko bodo gostili trenutno drugo ekipo lige MZT Skopje Aerodrom.

Značke: košarka, sta