Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

1 10.11.2019 22:00:28

Z najboljšo predstavo v sezoni Cedevita Olimpija povozila Koper Primorsko

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 6. krogu lige Aba premagali Koper Primorsko z 90:67 (30:13, 47:29, 70:50).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 2500, sodniki: Pukl, Boltauzer (oba Slovenija), Zamojski (Poljska).
* Koper Primorska: Holt 11 (8:8), Harris 14 (1:2), Čakarun 16 (8:8), Lazić 5 (1:2), Marinković 3 (1:1), Hodžić 6, Jagodić Kuridža 10 (4:5), Šiško 2.
* Cedevita Olimpija: Krušlin 14 (3:3), Boatright 14 (5:7), Hopkins 11, Murić 5, Miller-McIntyre 15 (2:3), Blažič 12 (1:2), Stipanović 12, Simonović 5, Zirbes 2.
* Prosti meti: Koper Primorska 23:26, Cedevita Olimpija 11:15.
* Met za tri točke: Koper Primorska 6:26 (Harris 3, Hodžić 2, Holt), Cedevita Olimpija 13:22 (Blažič 3, Hopkins 3, Krušlin 3, Boatright, Miller-McIntyre, Simonović, Murić).
* Osebne napake: Koper Primorska 19, Cedevita Olimpija 21.
* Pet osebnih: Stipanović (39.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v šestem nastopu v ligi Aba vpisali peto zmago in se po porazu prejšnji teden v Baru vrnili na vrh razpredelnice. V ponovitvi finala državnega prvenstva iz prejšnje sezone so v gosteh premagali Koper Primorsko.

Za Koprčane je bil to drugi poraz v ligi Aba ter prvi na domačem parketu po 270 dneh. Primorska je v Bonifiki nazadnje klonila 12. februarja letos v tekmi DP proti Krki.

Ljubljančani so zasluženo prišli do dveh točk, saj so bili vseh 40 minut v vodstvu. Temelje za zmago so postavili že v prvi četrtini, ki so jo odigrali na meji perfektnosti.

Cedevita Olimpija je prvi met na tekmi zgrešila po sedmih minutah igre, ko je semafor kazal rezultat 23:10. Do tedaj je zadela tudi vseh pet metov za tri točke. Prvih deset minut je končala s 17 točkami prednosti in zgolj ob enem zgrešenem metu (12:13). Trojke je metala 6:6.

Koper Primorska je sicer poskusila obrniti potek tekme, toda trener Jurica Golemac tokrat ni imel razpoloženih posameznikov. Povsem obratno kot njegov kolega na drugi strani, Slaven Rimac, ki je imel šest igralcev v dvomestnih številkah.

Cedevita Olimpija bo v naslednjem krogu (16. 11.) gostila FMP, Koper Primorska pa bo gostovala pri Megi Bemax (17. 11.).

Značke: košarka, sta