Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 19.10.2018 20:22:44

JE TO MOGOČE? Olimpija tekmecu ponudila 25 novih napadov!

aba
Košarkarji Petrol Olimpije so v tekmi 4. kroga lige Abe po podaljšku izgubili proti Mega Bemaxu z 81:77 (20:18, 39:48, 56:63, 74:74).

(20:18, 39:48, 56:63, 74:74)
* Dvorana Pinki, gledalcev 700, sodniki: Radojkovič (Hrvaška), Šundić (Črna Gora), Babić (BiH).
* Mega Bemax: Mushidi 5 (0:2), Marjanović 3 (1:1), Ašćerić 4, Mišković 18 (3:6), Čarapić 9 (1:2), Atić 3 (0:2), Bitadze 17 (4:5), Mokoka 11 (4:4), Fundić 11 (3:8).
* Petrol Olimpija: Reynolds 4 (1:2), Jones 1 (1:2), Špan 3, Bubnić 8, Lazić, Šamanić 2, Lapornik 19, Begić 5 (3:6), Mesiček 15 (7:11), Sanon 14 (2:2), Radulović 6.
* Prosti meti: Mega Bemax 16:30, Petrol Olimpija 14:23.
* Met za tri točke: Mega Bemax 7:33 (Mišković 3, Mushidi, Atić, Bitadze, Mokoka), Petrol Olimpija 11:27 (Lapornik 5, Mesiček 2, Sanon 2, Špan, Reynolds).
* Osebne napake: Mega Bemax 25, Petrol Olimpija 27.
* Pet osebnih: Bitadze (33.), Sanon (45.).

Olimpija je tekmo dobro začela, z delnim izidom 6:0 hitro povedla. Gostitelji so potem prišli do priključka, ob koncu polčasa pa so prevzeli pobudo in prvo četrtino dobili s prednostjo dveh točk (20:18). V drugi polovici druge četrtine, ki sta jo moštvi začeli s petimi zaporednimi trojkami, pa je Olimpija pritisnila in naredila serijo 20:8 ter odšla na polčas z devetimi točkami prednosti (48:39). Najzaslužnejši za to razliko je bil Miha Lapornik s 14 točkami (štiri trojke v tem delu igre).

V tretji četrtini je Olimpija ves čas vodila in bila na koncu na + 7; Olimpija pa je zadela še tri trojke. Na začetku zadnje četrtine se je Mega Bemax približal na dve točki zaostanka, Olimpija je potem sicer odgovorila s trojko Jana Špana, a so gostitelji še naprej pritiskali. V 36. minuti je bil izid izenačen (68:68), gostitelji so ohranjali pobudo in dve minuti pred koncem povedli s 74:71. Blaž Mesiček je do konca s tremi zadetimi prostimi meti iz štirih poskusov še poskrbel za izenačenje (74:74).

Podaljšek je bolje začela Olimpija, ki je v drugi minuti povedla s 77:74, a več od tega ni zmogla, saj so potem do konca tekme do novih točk prišli le še domači. Pri Olimpiji je bil z 19 točkami najboljši Lapornik, 15 jih je prispeval Mesiček. Petrol Olimpija bo v petem krogu 27. oktobra gostila Cibono.

Zoran Martić, trener Petrol Olimpije: "Bili smo v Rimu, a nismo videli papeža, bi lahko na kratko povzeli tekmo. Ni enostavno izgubiti po takšni predstavi. Košarkarji Mege Bemax so zbrali kar 25 skokov v napadu, mi pa smo izgubili 25 žog, to pa je na koncu odločilo tekmo. V drugi polčas so naši nasprotniki krenili zelo agresivno, mi pa v odgovoru na to agresivno igro nismo našli moč in energijo, da bi zdržali do samega konca tekme. Čestitke Megi Bemax za zmago."

Značke: košarka, olimpija, mega, aba