Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 28.09.2018 20:15:19

Olimpija silovito krenila v ligo ABA

Košarkarji Petrola Olimpije so v 1. krogu lige Aba premagali Mornar s 87:66 (25:14, 40:32, 64:49).

* Dvorana Stožice, gledalcev 1300, sodniki: Belošević, Obrknežević, Nikolić (vsi Srbija).
* Petrol Olimpija: Jones 2 (2:2), Špan 11 (1:1), Bubnić 14 (2:2), Lazić 7, Lapornik 11 (3:4), Begić 16 (6:7), Mesiček 16 (7:8), Sanon 1 (1:2), Radulović 9 (1:2).
* Mornar: Carrington 7 (3:4), Mićović 10, Koenig 2, Mugoša 3, Drenovac 8 (1:3), Pavić 2, Pavićević 3, Vranješ 12 (1:2), Mornar (0:2), Rebić 8 (2:3), Luković 11 (3:8).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 10:23 (Bubnić 4, Špan 2, Lapornik 2, Mesiček, Lazić), Mornar 8:28 (Vranješ 3, Mićović 2, Mugoša, Drenovac, Pavićević).
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 23:28, Mornar 10:22.
* Osebne napake: Petrol Olimpija 23, Mornar 26.
* Pet osebnih: Mornar (32.).

Košarkarji Petrola Olimpije so osemnajsto sezono lige Aba začeli z zmago. V dvorani Stožice so prepričljivo premagali črnogorski Mornar s 87:66.

Za Ljubljančane je to prva zmaga v tej sezoni na uradnih tekmah po dveh porazih v superpokalu lige Aba in superpokalu Slovenija, hkrati pa dobra spodbuda pred nadaljevanjem lige Aba, gostovanjem pri Partizanu (6. 10.), uvodnem krogu v ligi prvakov doma proti Strasbourgu (9. 10.) in začetkom lige Nova KBM, 11. oktobra v gosteh pri Krki.

Podatek, da so gostje iz Bara le enkrat izenačili rezultat in to pri začetnih 8:8, zgovorno priča o prevladi Petrola Olimpije. Varovanci trenerja Zorana Martića so do prve občutne prednosti prišli na začetku drugega polčasa, 47:33, zmago pa so si imeli v žepu na začetku zadnje četrtine, ko se je razlike povzpela na 71:51.

Pet domačih igralcev je imelo dvomestno število točk. Po 16 sta jih zbrala Blaž Mesiček (7 podaj, 5 skokov, indeks 29) ter kapetan Mirza Begić (9 skokov, indeks 27), 14 jih je prispeval Dražen Bubnić (trojke 4:6), po 11 pa sta jih zbrala Miha Lapornik (5 podaj) in Jan Špan.

Drugi slovenski predstavnik v ligi Aba, novomeška Krka, bo v ponedeljek gostoval pri prvaku iz Podgorice, Budućnosti.

Značke: košarka, sta