Ubežniki danes niso imeli možnosti za uspeh proti ekipam, ki so zaradi svojih kapetanov skušale streti tekmece v eni od zadnjih priložnostih na zahtevnih klancih. Današnji dan je ponudil le enega zares pravega, a je bil prelaz Morredero (8,8 km/9,5 %) za konec zelo zahteven.
Že pred tem se je zaradi ritma v skupini najboljših ta povsem razredčila. Ob vznožju prelaza so na čelu ostali le še najboljši v seštevku in nekateri njihovi pomočniki. Hitro je te izgubil Portugalec Joao Almeida (UAE Team Emirates-XRG), močan ritem pa je narekovala Vingegaardova ekipa Visma-Lease a Bike.
Ko je napadel Avstralec Jai Hindley (Red Bull-BORA-hansgrohe), ki je skušal streti predvsem tretjeuvrščenega Britanca Toma Pidcock (Q36,5), je prvi odpadel Almeida. A Portugalec že tako slovi kot kolesar, ki dirka v svojem ritmu. Po dobrem kilometru se je namreč vrnil na čelo in to počel tudi ob nekaterih drugih napadih.
Ker razlik najboljši niso ustvarili, Vingegaard pa sploh ni poskušal, je spogledovanje kandidatov za skupno zmago izkoristil Pellizzari in se odpeljal svoji prvi zmagi v karieri naproti.
Ciljno črto je prečkal 16 sekund pred Pidcockom in 18 pred Hindleyjem. Vingegaard je zaostal še dve sekundi več, Almeida pa je proti Dancu izgubil nadaljnji dve sekundi.
To v skupnem seštevku pomeni, da ima Vingegaard zdaj 50 sekund naskoka pred Almeido in 2:28 minute pred Pidcockom.
Obeh Slovencev znova ni bilo v ospredju. Domen Novak je na Vuelti v službi kapetana Almeide, Gal Glivar pa ima proste roke pri ekipi Alpecin-Deceuninck in čaka na priložnost za pravi beg, čeprav dni na španski pentlji zmanjkuje.
V četrtek bo na sporedu vožnja na čas v Valladolidu, ki bo dolga 27,2 km. Ponudila bi lahko tudi večje razlike me najboljšimi v skupnem seštevku.

STA
Vingegaardu se nasmiha slavje: Ena zadnjih priložnosti ni prinesla razlik

profimedia
Italijan Giulio Pellizzari (Red Bull-BORA-hansgrohe) je zmagovalec 17. etape kolesarske dirke po Španiji. Na trasi od Valdeorrasa do vrha zahtevnega prelaza Morredero (143,2 km) je za sploh prvo zmago v karieri izkoristil spogledovanje med najboljšimi v skupnem seštevku. Vodstvo je sicer ohranil Danec Jonas Vingegaard.
Privoščite si neomejeno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do
Plus
vsebin.
Več informacij
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke