Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
lg
lg
26. 07. 2025 · 17:29
Deli članek:

'Zdolgočaseni' Pogačar gre v nos Francozom, Tadej pa komaj čaka, da gre domov – Veselim se, da je zadnji dan

Profimedia

Pred Tadejem Pogačarjem je samo še en dan na dirki po Franciji, potem bo lahko rumeno majico pospravil v potovalko in jo odnesel domov.

Tudi letos se je do zmage sprehodil. Če je to sploh primerno reči, ko pa je tako garal na cesti, da je v zadnjih dneh videti povsem izmučen, posledično nejevoljen, a je pač toliko močnejši od vseh konkurentov. No, to gre očitno v nos Francozom.

Pri najbolj uglednem francoskem, verjetno pa tudi kar svetovnem športnem časopisu L'Equipe so po včerajšnji oziroma pred današnjo predzadnjo etapo kar pošteno udarili po Slovencu. »Kako se lahko gledalec navduši za Tour, ko pa je sama rumena majica videti tako zdolgočaseno?« se je poročevalec z La Plagna Alexandre Roos vprašal v svoji kolumni.

Ali je bila to zdolgočasenost ali utrujenost, ne bomo sodili (čeprav bi glasovali za slednjo), je pa dejstvo, da Tadej Pogačar na marsikateri etapi letošnjega Toura, sploh zadnjih, ni bil videti tako igrivo kot na drugih dirkah. Kar je opazil tudi eden od kolesarskih vplivnežev na družabnih omrežjih. »Tadej Pogačar: Komaj čakam, da bo dirke konec, da se lahko vrnem v običajno življenje,« je eno od včerajšnjih Pogačarjevih izjav citiral Lukaš Ronald. »Pogosto se vprašam, zakaj sem še tukaj. Tako dolgi so ti trije tedni. Šteješ kilometre do Pariza in, da, komaj čakam, da je konec, da lahko počnem tudi druge zabavne stvari v življenju. Saj je lepo voziti tukaj, tudi v tretjem tednu, ko si utrujen in ti gredo vsi okrog tebe na živce. Ampak, ja, hočeš domov,« je Pogačarjevo izpoved delil omenjeni influencer.

Nato pa spisal svoj komentar o tem: »Nočem, da naslednje besede zvenijo negativno, ampak v zadnjih dneh je bil Pogi videti, kot da je izgubil svojo običajno igrivost. Ko uživa v dirki in skuša zmagati vselej, ko je to mogoče. Ne vem, ali je izbral to taktiko zato, da si prihrani energijo za boj v tretjem tednu, ali pa samo varčuje moči z mislijo na Vuelto, svetovno prvenstvo in Lombardijo, ki ga še čakajo. A malce nenavadno je videti drugačnega Pogija, kot smo ga vajeni. Ali pa lahko rečem – drugačnega Pogija, kot tistega, v katerega sem se zaljubil. Današnji dan je naravnost popoln in v bistvu zadnja prava priložnost, da Pogačar dobi etapo na letošnjem Touru. Upam, da bosta on in UAE poskusila. Če ne, bom iskreno povedano malo zaskrbljen.«

Ta zapis je objavil pred včerajšnjo etapo, v kateri je bilo nato videti, da bo Pogačar res napadel etapno zmago, a si je na koncu premislil. Iz kateregakoli razloga pač že. V cilju je bil izmučen in vznejevoljen, no, danes je bil izraz na njegovem izrazu vendarle bolj veder. Besede pa podobne, kot v zadnjih dneh … »Danes malo bolje kot včeraj, ampak se veselim, da je jutri zadnji dan,« je povedal v kamero nacionalke.

Še en dan mora zdržati, nato pa na zaslužen počitek. S četrto zmago na dirki po Franciji v žepu, četudi z ne tako nasmejanim obrazom kot v preteklosti, pa naj bo Francozom to všeč ali ne.

Da so si (organizatorji) sami krivi, je namignil znani kolesarski portal La Flamme Rouge. »Preveč je etap za boj za skupni seštevek. Šprinterske etape potrebuješ, da spočiješ kapetane. Kolesarji so izmučeni. Včasih je manj več.«