Triglavani v Podmežakli povedli, nato pa spremljali jeseniški šov

FB Jesenice

V torek se je odigrala nova tekma v državnem prvenstvu.

Sij Acroni Jesenice – Triglav 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
Jesenice – Dvorana Podmežakla. 120 gledalcev. Glavna sodnika: Bulovec (Žirovnica) in Leben (Horjul). Linijska sodnika: Čertanc (Ljubljana) in Markizeti (Jesenice).
Strelci: 0:1 Marn (21.), 1:1 Sillanpää (Brus, Svetina, 25., PP1), 2:1 Svetina (Brus, 27., PP1), 3:1 Bohinc (Hrobat Plemelj, Šturm, 36.), 4:1 Turšič Sečkar (Bohinc, Slivnik, 44.), 5:1 Lesničar (Svetina, Šturm, 45.), 6:1 Špari Leben (Slivnik, 56., SH1).
Kazenske minute: Sij Acroni Jesenice 12, Triglav 6.

V Podmežakli sta se srečala gorenjska kluba, Sij Acroni Jesenice in Triglav.

Gostje, ki jih vodi Dejan Varl, so se odlično v prvem delu postavili po robu slovenskim podprvakom in te nato celo presenetili. Val Marn je namreč po 50 sekundah igre v drugi tretjini dosegel prvi gol na tekmi, s katerim je Kranjčanom priigral vodstvo.

A to je bil edini plošček, ki ga je za svoj hrbet spustil domači vratar Bor Glavič, na drugi strani pa se je hitro nato začel pravi jeseniški "ples". Varovanci Nika Eronena so namreč v drugi tretjini izkoristili vse prednosti z igralcem več in si s tremi goli v drugem delu že priigrali lepo prednost, ki so jo do konca tekme samo še nadgradili s še tremi goli.

Državno prvenstvo, v prvem delu katerega Olimpija ne tekmuje, se bo nadaljevalo v soboto, ko v Zalog prihaja Maribor. Po koncu rednega dela se bodo v polfinale prebile najboljše tri ekipe rednega dela, v tem pa se jim bodo nato pridružili še aktualni prvaki iz Tivolija.