Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

0 05.04.2023 22:18:21

Sij Acroni Jesenice do prve lovorike te sezone! Železarji prvaki lige IHL!

Sij Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so nocoj v svojo slačilnico v Podmežakli odnesli prvo lovoriko te sezone.

Takoj v svojem prvem poskusu so osvojili naslov prvaka v ligi IHL, v kateri je večji del sezone nastopalo mlado člansko moštvo z Ledarske 4.

A v končnici železarji niso ničesar prepustili naključju; ko je bilo treba, so zaigrali tudi z več svojimi najboljšimi možmi in se prepričljivo veselili zmag nad vsemi tekmeci.

Izidi finala lige IHL
Sobota, 25. marec: Triglav – Jesenice 2:1
Sreda, 29. marec: Jesenice – Triglav 2:1
Sobota, 1. april: Triglav – Jesenice 1:4
Sreda, 5. april: Jesenice – Triglav 3:0

Nocoj so še tretjič odpravili Triglav, ki je ligo IHL osvojil v dveh prejšnjih sezonah, zdaj pa je sestopil s prestola.

Nanj je sedel kolektiv, ki se bo kmalu začel boriti še za eno lovoriko – tisto, ki mu pomeni veliko več.

Triglav je na zadnji tekmi sezone igral z najkrajšo klopjo v seriji, a se je večino časa dobro upiral domači četi, ki jo je po samostojni akciji v 24. minuti v vodstvo popeljal Žan Jezovšek.

Gotovo je bila najlepša akcija za 2:0, ko se je Jezovšek izkazal s sijajnim podaljšanjem ploščka na slepo do Martina Bohinca, za piko na i je z odbitkom v 46. minuti poskrbel Jaša Jenko, ki je v pravem delu sezone zelo strelsko razpoložen.

V ligi IHL sicer tekmujejo slovenske, hrvaški in srbski ekipi, skupaj devet moštev. Letos so izvedli šesto sezono lige IHL, dva naslova je doslej osvojil Triglav, po enega pa Crvena zvezda in Medveščak 2, enkrat se končnica zaradi pandemije ni odigrala.

Značke: jesenice, triglav, ihl