Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

1 17.03.2021 09:11:50

Triglav že v FINALU lige IHL, Slavija Junior do brejka

Martin Metelko
Sinoči smo dobili prvega letošnjega finalista lige IHL..

To so postali hokejisti kranjskega Triglava, ki so s 3:0 v zmagah izločili sicer presenetljivega polfinalista, Celje. Štajerci so se spet odlično upirali favorizirani četi Gorazda Drinovca in bi si nasploh v tej seriji, roko na srce, zaslužili vsaj eno zmago, toda triglavani se s tem niso strinjali. Najbližje častni zmagi so bili varovanci Davida Rodmana prav včeraj na tekmi številnih zadetkov. Čeprav so Celjani praktično vso tekmo lovili tekmeca, so ga trikrat tudi ujeli in nato celo prehiteli, pa vendar rumeno-modrim ni uspelo zdržati naletov domačinov, ki so pred koncem tretje tretjine izenačili. Zato sta morali moštvi odigrati prvi 20-minutni podaljšek, ki pa se je končal po šestih minutah, ko je Žan Zupan Kranjčane popeljal v veliki finale.

Le korak od tega pa so oddaljeni tudi Založani. Slavija Junior je namreč včeraj na Bledu uspela priti do brejka in je v seriji tako povedla z 2:1. Izenačen boj je bil dokončno odločen na sredini tretje tretjine, ko je moštvo z obrobja Ljubljane v slabih dveh minutah dvakrat v power playu premagalo Pio Dukarič in se domov odpravilo s pomembno zmago.

Triglav - Celje 6:5 (3:2, 1:2, 1:1; 1:0) – po prvem podaljšku
Kranj – Arena Zlato polje. Brez gledalcev. Sodniki: Pahor, Snoj (oba Ljubljana) in Bergant (Bled).
Strelci: 0:1 J. Flajs (Kastelic, Ogrizek, 1.), 1:1 Jenko (M. Ban , Terlikar, 4.), 2:1 U. Ban (Jenko, M. Ban, 7.), 2:2 Ogrizek (J. Flajs, Kolar, 8.), 3:2 Jenko (13.), 3:3 Kolar (Ž. Flajs, 21., SH1), 4:3 Grošelj (34.), 4:4 J. Flajs (Kastelic, Klavžar, 36.), 4:5 Ogrizek (F. Jeram, Klavžar, 54.), 5:5 Jenko (M. Ban, 56.), 6:5 Zupan (Terlikar, U. Ban, 66.).
Kazenske minute: Triglav 10 + 10 (M. Potočnik), Celje 10.
Opomba: Triglav je v finale napredoval s 3:0 v zmagah.

MK Bled - Slavija Junior 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Bled – Športna dvorana. Brez gledalcev. Sodniki: Bulovec Žirovnica), Arlič (Žirovnica) in Javornik (Ljubljana).
Strelci: 1:0 U. Podrekar (Pogačnik, Bohinc, 4.), 1:1 Čampa (Primar, 5.), 1:2 Truden (Humar, 17.), 1:3 Lapornik (Truden, Humar, 48., PP1), 1:4 Beričič (Gorše, Sitar, 51., PP1).
Kazenske minute: MK Bled 8+ 10 (Pogačnik), Slavija Junior 4.
Opomba: Slavija Junior je v seriji povedla z 2:1 v zmagah.