Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

bk
bk
0 16.12.2020 13:53:54

Pester torek v hokejskem DP: Mladi Jeseničani in SŽ Olimpija BOKSARSKO RAZPOLOŽENI, zbrali kar 338 minut KAZNI (video)

Martin Metelko
V torek sta naši najboljši ekipi odigrali novi tekmi v domačem tekmovanju.

Jeseničani so se še drugič v treh dneh pomerili s Celjani, ki so spet igrali zgolj z 11 drsalci, in jih tudi v drugo visoko premagali.

Do zmage brez prejetega zadetka so prišli tudi Ljubljančani, ki so jih v Podmežakli gostili igralci Jesenic mladih. Tekma ni minila le v znamenju številnih zadetkov, predvsem si jo bomo zapomnili po visokem številu kazni, igralci so pošteno vadili svoje boksarske vrline. Glavni sodnik in zapisnikarska miza sta imela polne roke dela, kar šest igralcev na vsaki strani si je zaradi pretepov – enega ob uvodu v tekmo ter štirih v samem zaključku – prislužilo disciplinske kazni igre, skupaj pa so vpisali kar 338 kazenskih minut. Dodajmo še, da sta pri SŽ Olimpiji pesti vihtela celo kapetan Žiga Pance in Jan Drozg.

Danes je na sporedu še ena tekma DP, Triglav bo gostil MK Bled.

Celje - SA Jesenice 2:9 (1:2, 1:5, 0:2)
Celje – Dvorana v Mestnem parku. Brez gledalcev. Sodniki: Jeram (Celje), Snoj (Ljubljana) in Turk (Maribor).
Strelci: 0:1 Šturm (Sodja, 7.), 1:1 Klavžar (Tadić, Ogrizek, 16., PP2), 1:2 Perčič (Tavčar, 19.), 1:3 Rajsar (Török, Širovnik, 25.), 1:4 Svetina (Hebar, Tomaževič, 25.), 1:5 Jezovšek (Mašič, Glavič, 32., PP1), 1:6 Tavčar (Šturm, Sodja, 34.), 1:7 Tomaževič (Hebar, Perčič, 36.), 2:7 Ogrizek (U. Jeram, 38., SH1), 2:8 Jezovšek (Širovnik, 56.), 2:9 Šturm (Tavčar, Sodja, 59.).
Kazenske minute: Celje 6, SA Jesenice 6.

Jesenice mladi - SŽ Olimpija 0:8 (0:4, 0:1, 0:3)
Jesenice – Dvorana Podmežakla. Brez gledalcev. Sodniki: Japelj (Horjul), Arlič (Hrušica) in Bergant (Bled).
Strelci: 0:1 Drozg (2.), 0:2 Simšič (Sotlar, Logar, 2.), 0:3 Pance (Čimžar, 8. SH1), 0:4 Pance (Planko, 12.), 0:5 Logar (Orehek, 33.), 0:6 Drozg (Zajc, 48., PP1), 0:7 Pance (Magovac, 55., SH1), 0:8 Ropret (Čimžar, Magovac, 58.).
Kazenske minute: Jesenice mladi 48 + 20 (A. Lukan), +20 (Oblak), +20 (Dobravec), +20 (Baloh), +20 (Fartek), +20 (Langus), SŽ Olimpija 50 + 20 (Bohinc), +20 (Orehek), +20 (Žeželj), +20 (Pance), +20 (Čerenjak), +20 (Drozg).

8. Celje   10   0  1  2  7  22:54   4
Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število zmag po podaljšku ali kazenskih strelih (dve točki), število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), število porazov (nič točk), razlika v zadetkih, točke