Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 07.03.2019 20:43:19

Jeseničani težje od pričakovanj v finalu DP

Jurij Kodrun
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so se kot prvi uvrstili v finale slovenskega državnega prvenstva. V današnji drugi polfinalni tekmi so sicer težje od pričakovanj, tesno s 5:4 (2:1, 1:1, 2:2) premagali Triglav in se z 2:0 v zmagah uvrstili v finale, kjer bo njihov tekmec boljši iz ljubljanskega dvoboja med SŽ Olimpijo in Slavijo Junior.

Po visoki zmagi na prvi tekmi (16:1) je bilo videti, da bodo imeli branilci naslova lahko delo. Toda Kranjčani se niso predali, danes pa so favoritom močno otežili delo.

Začetek sicer ni kazal na to, saj sta Eric Pance in Erik Svetina hitro poskrbela za vodstvo. Potem pa so se domači vrnili v igro, v prvi tretjini je znižal Mihael Potočnik, v drugi pa izenačil Žan Zupan.

Za novo minimalno vodstvo gostov je v drugem delu poskrbel Andrej Tavželj, v zadnji tretjini pa je na 4:2 povišal Luka Bašič. Za novo kranjsko upanje je nato poskrbel Anže Terlikar, a so železarji ob številni prednosti v 55. minuti prek Luke Kalana zadeli petič.

Kranjčani so se še približali s še enim zadetkom Zupana, preobrata pa kljub igri brez vratarja v zadnji minuti niso zmogli in polfinale se je končal že po dveh tekmah.

Jeseničani bodo tekmece morda dobili že v petek, ko se bosta na drugi tekmi pomerila ljubljanska kluba. Prvo je s 5:0 dobila zasedba iz Tivolija, če bodo Založani presenetili in izenačili skupni izid, pa bo tretja tekma v ponedeljek.