25.10.2024 08:17:52

Po sedmih tekmah v gosteh so se Kopitarjevi Kralji vrnili domov in zmagali

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je z Los Angeles Kingsi po nizu sedmih gostovanj na uvodu v novo sezono lige NHL na prvi domači tekmi dosegel zmago. Kralji so na kalifornijskem derbiju v prenovljeni domači dvorani Crypto.com s 3:2 premagali San Jose Sharks.

Kralji so odlično odprli prvo tekmo pred domačimi navijači in prvo tretjino dobili s 3:0, ko sta se med strelce vpisala Jordan Spence in dvakrat Warren Foegele.

Kraljem je uspelo uvodno prednost zadržati do konca tekme, čeprav je za goste dvakrat z igralcem več na ledu zadel Mikael Granlund; enkrat v drugi in enkrat v zadnji tretjini.

Slovenski as je na ledu preživel 19:12 minute in tokrat ostal brez točke.

Naslednja tekma kralje čaka v soboto, ko bodo prav tako na domačem ledu gostili novince v ligi, Utah.

Eden izmed strelcev domače zasedbe Spence je bil po tekmi v izjavi za LA Kings Insider zelo zadovoljen, da so Kralji zmagali na domačem ledu, a je zmaga prišla tudi z neprijetnim opozorilom. Igralec se strinja, da se je treba izboljšati na določenih področjih igre.

"Zagotovo, to je naše najbolj pomembno spoznanje. Če bomo igrali tako, kot smo v zadnji tretjini, bomo izgubili veliko tekem. Danes smo imeli srečo, hkrati pa smo zmagali, a ne bi me presenetilo, če bi nam trener Jim Hiller malo pridigal o tem, kaj smo počeli v tretji tretjini."

Tudi Foegele je bil srečen, da so lahko kralji znova zaigrali v domači dvorani: "Občutil sem veliko vznemirjenje ob vrnitvi domov, prvič se je zgodilo, da sem bil v naši garderobi, ne da bi prej tukaj odigral pripravljalno tekmo. Toda navijači so bili odlični. Bili so glasni. Lepo je videti dvorano po prenovi in lahko rečem, da sem res vesel, da smo zmagali."

Napadalec Los Angelesa Trevor Moore je zabeležil svojo stoto podajo v ligi NHL.

Kralji so tretjič v zgodovini kluba dosegli tri gole v prvi tretjini premierne tekme sezone na domačem ledu. V sezoni 1976/77 so prvo domačo tekmo sezono ovenčali s štirimi goli v prvi tretjini, v sezoni 1980/81 pa so na prvi domači tekmi sezone padli trije goli v prvi tretjini.

Los Angeles je trenutno z desetimi točkami na drugem mestu v razvrstitvi pacifiške skupine, točko več so v skupini zbrali člani Calgaryja (11).

Na vrhu zahodne konference in lige je zasedba iz Kanade Winnipeg Jets, ki edina v tej sezoni še ni okusila grenkobe poraza. Winnipeg je na sedmih tekmah prav tolikokrat zmagal. Nazadnje je po podaljšku slavili v Seattlu. Zaslužen za neprekinjeni zmagoviti je Nikolaj Ehlers, ki je v drugi minuti podaljška zadel za 4:3 in zmago nad Kraken.

Nino Niederreiter je dosegel dva zadetka za Winnipeg, Gabriel Vilardi se je podpisal pod enega, Connor Hellebuyck pa je zbral 29 obramb. Matty Beniers je dosegel dva zadetka in podajo za Seattle.

V New Yorku je Sergej Bobrovskij s 24 obrambami dosegel svojo 400. zmago v karieri, Florida Panthersi pa so premagali Rangerse s 3:1. Anton Lundell in Carter Verhaeghe sta dosegla gol v prvi tretjini za prvake lige NHL s Floride.

Jordan Binnington je zbral 40 obramb za St. Louis Bluese, ki so s 5:1 premagali Maple Leafse v gosteh v dvorani Scotiabank v Torontu.

Utah Hockey Club - Colorado Avalanche  1:5
Seattle Kraken - Winnipeg Jets         3:4 (podaljšek)

1. Winnipeg       7   0    0   31:13    14
2. Minnesota      5   0    2   24:14    12
3. Dallas         6   2    0   25:15    12
4. St. Louis      5   3    0   24:21    10
5. Utah           4   3    1   23:29     9
6. Colorado       4   4    0   29:32     8
7. Chicago        2   4    1   18:24     5
8. Nashville      1   5    0   14:23     2