Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 28.10.2023 07:53:50

Nora noč tudi za Kopitarja in Kralje! Neverjeten preobrat za novo zmago, velike zasluge tudi slovenskemu superzvezdniku! (video)

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL na gostovanju prišli do nove zmage, s 5:4 so premagali Arizono. Kojoti so na domačem ledu po prvi tretjini vodili že s 4:1, nato pa so kralji s štirimi zaporednimi goli tekmo preobrnili sebi v prid. Slovenski as Anže Kopitar je zadel za izenačenje na 4:4.

Arizona je povedla po vsega 37 sekundah dvoboja po golu Matiasa Maccellija. Ob izteku šeste minute je za kralje izenačil Mikey Anderson, gosti pa so nato zelo hitro v razmaku dobre minute prejeli kar tri zadetke. Strelci za domače so bili J.J. Moser, Jack McBain in Sean Durzi.

V nadaljevanju je Los Angeles zaigral bolje. Edini gol v drugi tretjini je za znižanje na 2:4 dosegel Drew Doughty. V sklepni tretjini pa so kralji le zrežirali preobrat. Po zadetku Quintona Byfielda je v sedmi minuti za izenačenje poskrbel kapetan Kopitar, zmago kraljem pa je nato dve minuti pred koncem zagotovil Doughty.

Kopitar je na polovici Arizone prišel do izgubljenega ploščka, nato pa s strelom z desne strani igrišča premagal vratarja Karla Vejmelko za svoj četrti gol v sezoni. Plošček se je na poti v mrežo sicer odbil tudi od enega izmed branilcev Arizone.

Skupno je za slovenskega zvezdnika to 397. zadetek v ligi NHL, prav tako pa je vpisal svojo 94. točko (27 golov, 67 podaj) proti kojotom, s katero je na osmem mestu prehitel Luca Robitailla po številu doseženih točk proti tej franšizi v zgodovini lige.

"Precej sem razočaran nad začetkom. Pred nekaj dnevi smo imeli vratarja, ki nas je na začetku tekme rešil, danes pa smo ga pustili na cedilu in moral sem ga zamenjati. Zadovoljen sem s spremembo, ki je danes prišla od igralcev in ne od mene. Med tretjinami so se očitno odločili, se malo pogovorili in začeli igrati, vendar ne moremo nadaljevati po tej poti. Tekme moramo začeti bolje, nekaj se mora spremeniti," je kljub zmagi po tekmi dejal trener kraljev Todd McLellan.

Hokejisti Vegas Golden Knights, prvaki lige, so bili do danes še edina neporažena ekipa lige, tokrat pa so jim prvi poraz prizadejali Chicago Blackhawks, ki so bili s 4:3 po podaljšku boljši v gosteh. Philipp Kurashev je odločilni gol dosegel po 2:50 minute podaljška za tretjo zmago Chicaga. Vegas še vedno prepričljivo ostaja vodilna ekipa pacifiške skupine, kjer je Los Angeles s šestimi točkami manj tretji.

Teuvo Teravainen je za Carolino dosegel vse tri zadetke v domači zmagi hurikanov s 3:0 nad San Jose Sharks. Slednji še iščejo prvo zmago v sezoni. Po izvajanju kazenskih strelov so Washington Capitals doma ugnali Minnesoto Wild s 3:2. Z 39 obrambami se je izkazal Darcy Kuemper.

New Jersey Devils so doma s 5:4 premagali Buffalo Sabres, Vancouver Canucks, ki so druga ekipa pacifiške skupine, pa so za peto zmago sezone s 5:0 nadigrali St. Louis Blues.

* Izidi:
Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks  3:4 (podaljšek)
Carolina Hurricanes - San Jose Sharks      3:0
New Jersey Devils - Buffalo Sabres         5:4
Washington Capitals - Minnesota Wild       3:2 (kazenski streli)
Arizona Coyotes - Los Angeles Kings        4:5
(Anže Kopitar: en gol, štirje streli na gol v 19:20 minute za LA)

3. Winnipeg       4   3    0   24:24     8
4. Minnesota      3   3    2   29:34     8
5. St Louis       3   3    1   14:20     7
6. Nashville      3   4    0   20:19     6
7. Arizona        3   4    0   20:20     6
8. Chicago        3   5    0   18:24     6