Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 24.12.2022 09:44:23

Kopitar s kralji prekratek v Arizoni, Ovečkin drugi strelec vseh časov

Arizona Coyotes so na domačem ledu v severnoameriški hokejski ligi NHL z 2:1 prekinili niz štirih zaporednih zmag Los Angeles Kings slovenskega kapetana Anžeta Kopitarja. Odločali so kazenski streli. V Washingtonu je medtem ruski superzvezdnik Aleks Ovečkin z dvema goloma skočil na drugo mesto večne lestvice strelcev. Zdaj je pri 802 golih.

Prvo ime zmage Arizone je bil vratar Karel Vejmelka, ki je ustavil 26 strelov Los Angelesa iz igre ter vse tri poskuse kazenskih strelov po koncu podaljška. Z 11 zmago v sezoni Arizona ostaja predzadnje moštvo centralne divizije, Los Angeles pa z 19 zmagami ostaja na drugem mestu pacifiške.

Domačini so povedli v prvi tretjini z golom Nick Schmaltza, a je Los Angeles z zadetkom Alexa Iafalla hitro izenačil v drugem delu. Edini uspešni kazenski strel je izvedel Nick Bjugstad in tako tem prekinil niz treh zaporednih porazov Arizone.

Kopitar je odigral 22:40 minute.

V najmočnejši hokejski ligi na svetu pa odmeva nov dosežek Ovečkina. Ta je pri domači zmagi Washington Capitals nad Winnipeg Jets s 4:1 prispeval dva zadetka in svoj izkupiček v karieri dvignil na 802 gola. S tem je prehitel Gordieja Howa (801) na drugem mestu večne lestvice strelcev v ligi NHL.

Pred 37-letnim Ovečkinom ostaja samo še Wayne Gretzky, ki je v kariere dosegel 894 zadetkov.

Značke: hokej, nhl