Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Luka Dončić objavil posebno fotografijo ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 03.05.2022 08:04:04

Sanjski začetek Kopitarjevih Kraljev: Na prvi tekmi končnice v gosteh slavili pomembno zmago!

Hokejisti Los Angeles Kings so odlično začeli končnico severnoameriške lige NHL. Kralji so v prvem krogu končnice zahodne konference v gosteh premagali Edmonton Oilers s 4:3 ter v boju na štiri zmage povedli z 1:0. Tudi druga tekma bo v Kanadi v dvorani Rogers Place. Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce ali podajalce za kralje.

Los Angeles je podjetneje začel obračun. Kralji so povedli v 11. minuti, ko je za 1:0 zadel Trevor Moore, nekaj več kot šest minut kasneje je bil uspešen še Alex Iafallo.

A je imel Edmonton pripravljeno rešitev, ter je 43 sekund pred koncem uvodne tretjine znižal na 1:2 z zadetkom Connorja McDavida.

Začetek druge tretjine je bil v znamenju domačih. Na 2:2 je ob moštveni premoči na ledu izenačil Kailer Yamamoto. Kralji so hitro odgovorili ter znova povedli, tokrat je bil uspešen Brendan Lemieux.

Edmonton pa je znova izkoristil igro z igralcem več na ledu. Leon Draisaitl je poskrbel za drugo izenačenje na tekmi ter izid poravnal na 3:3.

Kazalo je, da bosta ekipi morali odigrati podaljšek. A se ta scenarij na srečo gostujoče zasedbe ni uresničil. Nekaj več kot pet minut pred koncem je zmago kraljem priboril Phillip Danault ter postavil končni izid 4:3.

Vratar Los Angelesa Jonathan Quick se je izkazal s 36 obrambami, domači čuvaj mreže Mike Smith je zbral 31 obramb.

Značke: hokej, nhl