Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 17.12.2021 07:06:14

KOPITAAAR!!! Kdo potrebuje Messija, ko pa s preigravanjem navdušuje SLOVENSKI AS! (video)

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings v severnoameriški ligi NHL dosegel zmago proti Florida Panthers s 4:1. Hrušičan je na tekmi dosegel gol za vodstvo z 2:1 in s tem kraljem pomagal do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah.

Oslabljena Florida, nanizala je še tretji poraz v nizu, je povedla v 15. minuti prve tretjine, ko je prvič v ligi NHL zadel Matt Kiersted. Izenačil je Olli Määttä na začetku 18. minute, potem pa je Kopitar v četrti minuti druge tretjine z bekhendom neubranljivo zadel mimo Sergeja Bobrovskega v vratih Floride. To je bil deveti zadetek 34-letnega Hrušičana v tej sezoni in skupno 26. točka.

Trinajsto zmago kraljev v sezoni sta v nadaljevanju potrdila Dustin Brown v 33. in Arthur Kaliyev v 47. minuti. Jonathan Quick je za moštvo iz mesta angelov zbral 41 obramb.

Kopitar je na ledu preživel 18:44 minute, dobil pa je kar 77 odstotkov sodniških metov. Zaradi spotikanja je dve minuti ob koncu tekme preživel tudi na klopi za kaznovane igralce.

Kralji so se na lestvici pacifiške divizije začasno povzpeli nad San Jose Sharks na peto mesto, v zahodni konferenci pa so deseti, tri točke za osmimi Edmonton Oilers.

Naslednja tekma Kopitarja in soigralce čaka v noči na nedeljo proti Carolina Hurricanes.

Značke: hokej, nhl