0 02.03.2018 10:19:37

Rok Tičar zadel in se poslovil od klubske sezone

vszi
V ligi KHL je na vrsti končnica.

Gotovo je, da bomo v naslednjih tednih v končnici lige KHL spremljali Nižni Novgorod Roberta Saboliča, ki si je to priboril že pred časom. Ta je v torek sicer z 2:5 izgubil v Kazanu, v četrek pa je doma z 2:1 po podaljšku premagal Vitjaz Podolsk. Na prvi tekmi je Robert igral dobrih 14 minut, včeraj pa slabih 16 minut in štirikrat ustrelil na gol.

Dnevi, polni stresa, pa so v Sibirju Roka Tičarja, ki si ni prislužil nadaljevanja sezone. Sibir je sicer v torek prišel do pomembne zmage proti neposrednemu tekmecu v boju za končnico, z 2:1 po kazenskih strelih je zmagal v Omsku (to je bila osma zaporedna zmaga Sibirja), kjer je naš napadalec na ledu preživel dobrih 12 minut, enkrat ustrelil na gol in dobil šest od 16 sodniških metov. Novosibirsk je v četrtek palice prekrižal s Traktorjem iz Čeljabinska ter doma izgubil z 1:4. Rok je igral 10 minut, dosegel edini zadetek, dvakrat streljal na gol in dobil še tri od sedmih sodniških metov.

Sibir je moral nato počakati na razplet tekme med Barisom iz Astane in Omskom, z zmago s 4:3 pa je slednji le za točko prehitel Sibirsk, ki je sezono tako končal kot deveti na vzhodu.

Nižni Novgorod je na zahodu osvojil peto mesto in se bo v osmini finala boril z Lokomotivo iz Jaroslavlja, prva tekma je na sporedu v soboto.