vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 24.01.2018 09:23:30

Kralji izgubili pri Vancouvru, Kopitar strelec in podajalec

Hokejisti Los Angeles Kings so na gostovanju v severnoameriški ligi NHL izgubili pri Vancouver Canucks 2:6. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar se je izkazal z golom in podajo.

Vancouver je tekmo odprl z dvema goloma Louija Erikssona in enim Thomasa Vaneka, 3:0 je bilo že po 5:49 minute. Po osmih minutah je na 1:3 znižal Alex Iafallo, ko je bil med podajalci tudi Kopitar. Še pred koncem prve tretjine je četrti gol Vancouvra zadel Sven Baertschi.

V drugi tretjini je prvi zadel domačin Brock Boeser, Kopitar je hitro za njim znižal, tudi Boeser pa ni potreboval dolgo, dobri dve minuti kasneje je zadel še drugič za končnih 6:2.

"Druga tretjina je bila naša najboljša v letu 2018. Moramo igrati tako, kot smo v njej," je bil kratek kapetan kraljev Kopitar.

Hrušičana in soigralce že danes čaka naslednja tekma, in sicer v gosteh pri Calgaryju.

Vodilna ekipa lige NHL Tampa je do zmage prišla po podaljšku, s 4:3 je ugnala Nashville. Po podaljšku sta se končali še dve tekmi. Philadelphia je s 3:2 premagala Detroit, Winnipeg pa s 5:4 San Jose.

Montreal je prekinil niz desetih zaporednih zmag Colorada, ki je klonil z 2:4. Jonathan Druin je dosegel gol in dve podaji. Buffalo je bil s 5:0 boljši od Edmontona, zvezda tekme je bil Jack Eichel z golom in tremi podajami.

Dallas je visoko s 6:1 premagal Florido, Aleksander Radulov se je izkazal z dvema goloma in podajo. Dvakrat je bil natančen tudi William Karlsson, ki je svoji ekipi iz Las Vegasa pomagal do zmage s 6:3 proti Columbusu. Vegas je sicer prvi zasledovalec Tampe.

Boston se je veselil zmage proti New Jerseyju s 3:2, Pittsburgh s 3:1 proti Carolini, Anaheim pa je porazil New York Rangers s 6:3.

Značke: hokej, nhl