Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

bk
bk
0 16.12.2023 07:05:49

Mlada reprezentanca si je pokorila tudi Italijane, v nedeljo jo na SP na Bledu čaka veliki finale

HZS/DOMEN JANČIČ
Mlada slovenska reprezentanca je po četrtem tekmovalnem delu na svetovnem prvenstvu divizije 1B točno tam, kjer je želela biti.

Italija - Slovenija 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Bled – Športna dvorana. 373 gledalcev. Glavna sodnika: Lundsgaard (Danska) in Pilny (Češka). Linijska sodnika: Buergy (Švica) in Stanzel (Slovaška).
Strelci: 0:1 Kumanović (Mahmutović, 2.), 0:2 Sitar (Sever, 15.), 1:2 Segafredo (de Luca, 22.), 1:3 Žeželj (Crnkić, Beričič, 34.), 1:4 Sitar (Langus, Hebar, 41.), 1:5 Sever (Crnkić, Podrekar, 51., PP1).
Kazenske minute: Italija 8, Slovenija 10.

SLOVENIJA U-20: Kavčič (60:00), Dukarič; Hebar, Mak. Perčič, Langus, Sitar, Sever; Podrekar, Šlibar, Žeželj, Beričič, Crnkić; Bohinc, Turšič Sečkar, Mahmutović, Lesničar, Kumanović; Frešer, Črepinšek, Špari Leben, Mat. Perčič, Petrovič. Selektor: Mitja Šivic.

Še naprej popolna, še vedno v vodstvu, z optimalnimi možnostmi, da na turnirju na Bledu doseže tisto, po kar je sem prišla. Ena zmaga jo loči od preboja v divizijo višje, vse bo odločeno na zadnji tekmi proti Ukrajini, zadostovala pa bo kakršnakoli zmaga.

To, kar smo po tiho pričakovali, se bo tako uresničilo. V nedeljo zvečer se bo četa Mitja Šivica za preboj v višji razred svetovnega hokeja borila z Ukrajino, ki je včeraj prav tako slavila četrto zmago, a za mladimi risi zaostaja za točko, ki jo je izgubila proti Italiji.

Glede na vse prikazano in videno v blejski dvorani bo nedeljski obračun poslastica za hokejske gurmane. Peta tekma obeh reprezentanc bo pravzaprav kot katerakoli tekma številka sedem v katerikoli končnici. To selektor Šivic sicer poudarja že ves teden in tako jo bodo njegovi varovanci tudi odigrali; odigrati jo morajo zmagovito.

Sinoči so Slovenci spet prikazali dobro igro, pa vseeno poskrbeli tudi za trenutke velike napetosti. V prvi tretjini še ne, saj so azzurre, ki so sicer igrali v beli opravi, hitro ukrotili; Lovro Kumanović je po 85 sekundah igre izpred gola fantastično sprožil za vodstvo z 1:0. V nadaljevanju so bili Slovenci boljši, vidnejši, hitrejši in tudi bolj nevarni, a so to unovčili samo še enkrat – v 15. minuti je Filip Sitar pokazal vso mirnost tega sveta in s »finto« neposredno pred golom preigral italijanskega vratarja. Lan Kavčič je imel na drugi strani manj dela, a je z izjemnim posredovanjem noge na sredini tretjine vseeno preprečil izenačenje na 1:1, Rožle Bohinc je zadel tudi prečko.

V drugi tretjini pa je dogajanje postalo veliko bolj napeto. Italijani so po sijajno zaključeni akciji dveh proti enemu vodstvo Slovenije takoj v startu v drugi del razpolovili, nato pa zaigrali precej bolj podjetno. Na roko jim je šel tudi sodniški kriterij; risi so morali v drugi tretjini praktično trikrat zapored na klop za kaznovane, a so tudi v igri z igralcem manj delovali dovolj dobro, da so preprečili morebitno vodstvo. Še vedno so imeli veliko večjo pobudo v napadu, a se hkrati soočili s precejšnjo neučinkovitostjo, zato je bil gol pred golom vztrajnega Anžeta Žežlja za novo prednost s +2 v 34. minuti zlata vreden.

V tretjo tretjino Slovenci ne bi mogli startati bolje. Le hip, le 14 sekund so namreč potrebovali, da so si zagotovili vodstvo s 4:1. Nace Langus in Sitar sta izvedla šolsko akcijo dveh proti enemu in razigrala italijansko prepreko do novega zadetka, drugega za Sitarja na petkov večer. Piko na i je z odbitkom v power playu v 50. minuti postavil Mark Sever, ki je samo še potrdil nov zmagoslaven slovenski večer in ga s soigralci zaključil z željo o zmagoslavni ponovitvi dva večera kasneje.

Vsi izidi na SP: Estonija – Italija 1:5 (0:2, 1:2, 0:1), Poljska – Ukrajina 1:5 (0:1, 0:1, 1:3),
Hrvaška – Slovenija 0:7 (0:1, 0:4, 0:2), Ukrajina – Estonija 5:1 (0:1, 1:0, 4:0),
Italija – Hrvaška 11:2 (3:0, 6:2, 2:0), Slovenija – Poljska 3:0 (1:0, 2:0, 0:0),
Hrvaška – Poljska 5:4 (0:0, 1:2, 3:2; 0:0) – po kazenskih strelih, Slovenija – Estonija 5:2 (2:0, 2:1, 1:1),
Ukrajina – Italija 5:4 (1:1, 1:3, 2:0; 1:0) – podaljšek, Poljska – Estonija 0:3 (0:1, 0:0, 0:2),
Ukrajina – Hrvaška 5:2 (1:0, 0:2, 4:0), Italija – Slovenija 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

6. Poljska   4  0  3  0  1  5:16   1
Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število porazov (nič točk), število zmag po podaljšku
ali kazenskih strelih (dve točki), število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka),