Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

bk
0 12.12.2023 21:40:31

Mladi risi dobili še drugi obračun na domačem SP na Bledu

HZS/DOMEN JANČIČ
Slovenska hokejska reprezentanca do 20 let je danes na Bledu odigrala drugo od petih tekem na na svetovnem prvenstvu divizije 1B. Po uvodni zmagi proti Hrvatom s 7:0 so bili Slovenci boljši še od Poljakov s 3:0 (1:0, 2:0, 0:0).

Slovenija – Poljska 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Bled – Športna dvorana. 237 gledalcev. Glavna sodnika: Korbuly (Madžarska) in Wuorenheimo (Finska). Linijska sodnika: Heinen (ZDA) in Stanzel (Slovaška).
Strelci: 1:0 Lesničar (Mahmutović, Hebar, 20.), 2:0 Langus (Sitar, Podrekar, 32., PP1), 3:0 Žeželj (Bohinc, Mahmutović, 37., PP1).
Kazenske minute: Slovenija 8, Poljska 12.

SLOVENIJA U-20: Kavčič (60:00), Dukarič; Podrekar, Šlibar, Langus, Sitar, Sever; Bohinc, Turšič Sečkar, Žeželj, Beričič, Crnkić; Hebar, Mak. Perčič, Petrovič, Lesničar, Kumanović; Frešer, Črepinšek, Špari Leben, Mahmutović, Mat. Perčič. Selektor: Mitja Šivic.

Tudi drugi tekmovalni dan je četa Mitja Šivica prišla do zmage in bo jutrišnji prost dan preživela na drugem mestu z enakim številom točk, kot jih imata tudi Italija in Ukrajina. Razliko na razpredelnici dela razlika v zadetkih, ki so si jo včeraj azzurri zelo okrepili, kajti Hrvate so naši zahodni sosedi premagali s kar devetimi zadetki razlike.

Spored tekem Slovenije na SP na Bledu
Četrtek ob 16. uri: Slovenija – Estonija
Petek, 15. december, ob 19.30: Italija – Slovenija
Nedelja, 17. december, ob 19.30: Slovenija – Ukrajina

A nobena reprezentanca se ne more pohvaliti s podatkom, s katerim se lahko Slovenija, ki po dveh krogih ostaja edina, ki sploh še ni prejela zadetka. Ne Hrvati in ne Poljaki niso uspeli ugnati Lana Kavčiča, ta je sinoči za drugi shutout obranil 16 strelov, tudi nekaj res nevarnih in bil zasluženo igralec tekme.

Slovenija je danes povsem zasluženo prišla do novega kompleta treh točk. Spomnimo, da sta se reprezentanci v prijateljskem vzdušju srečali prejšnji teden, da so mladi risi vodili s 3:0, nato pa dopustili, da so Poljaki tri zadetke dosegli v manj kot minuti! To je bilo gotovo dobro opozorilo, kaj se lahko pripeti, če se le za nekaj trenutkov izgubi osredotočenost, česar nocoj Slovenci niso ponovili.

slovenija poljska hokej u20 dj

Bili so boljši tekmec, a prvo tretjino so – kot je bilo to že proti Hrvatom – so se bolj kot ne ogrevali, Poljaki so jim bili v tej še najbolj enakovredni, a so vseeno na prvi odmor odšli z zaostankom zadetka.

Slovenija je sicer zapravila prvi power play, a le nekaj trenutkov po koncu prednosti vseeno povedla, Tian Hebar je streljal z modre črte, pred golom pa je let ploščku sijajno spremenil Tjaš Lesničar.

V drugi tretjini je sledila popolna ofenziva Šivičeve čete, ki je izvedla precejšnje število res lepih akcij in večkrat le za las zgrešila gol. Vse do dobre polovice tekme so tako mladi risi, ki so skoraj ves čas igrali v napadalni tretjini, igrali s prednostjo zgolj enega zadetka, nato pa to popravili še v dveh power playih. V 32. minuti je Nace Langus po prodoru Filipa Sitarja pred golom mojstrsko nastavil palico, res fantastično pa je pet minut kasneje zadel Anže Žeželj. Ta je za povišanje na 3:0 s soigralci le v 10 sekundah igre z igralcem več postavil akcijo, katere pika na i je bil Žežljev natančen strel pod prečko.

S tem rezultatom se je tekma tudi končala, čeprav so si Slovenci tudi v zadnji tretjini ustvarili več zrelih priložnosti, a poljski vratar, ki je obranil 33 strelov, je bil dovolj razpoložen, da je zaustavil vse slovenske poskuse do konca tekme.

Slovenija je v uvodu v SP svoje delo opravila dobro in pa tudi v skladu s pričakovanji. Sreda na svetovnem prvenstvu prinaša tekem prost dan, v četrtek pa bo Slovenija igrala v popoldanskem terminu, ob 16. uri bo tretjo zmago na blejskem SP lovila proti Estoniji.

Vsi izidi na SP: Estonija – Italija 1:5 (0:2, 1:2, 0:1), Poljska – Ukrajina 1:5 (0:1, 0:1, 1:3), Hrvaška – Slovenija 0:7 (0:1, 0:4, 0:2), Ukrajina – Estonija 5:1 (0:1, 1:0, 4:0), Italija – Hrvaška 11:2 (3:0, 6:2, 2:0), Slovenija – Poljska 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)