Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 29.05.2022 17:42:42

Kanonada v zadnjem delu, Čehi po preobratu nadigrali Američane!

Hokejisti Češke so osvojili bronasto medaljo na svetovnem prvenstvu elitne skupine na Finskem. V tekmi za tretje mesto so v obračunu sobotnih poražencev polfinala premagali ZDA z 8:4.

Češka - ZDA 8:4
(1:3, 1:0, 6:1)
* Dvorana Nokia Arena, gledalcev 9700, sodniki: Heikkinen (Finska), Lawrence (Kanada), glavna), Sormunen, Van Oosten (Kanada).
* Strelci: 0:1 Kuhlman (Meyers, Peeke, 10.), 0:2 Gaudette (Boldy, Tynan, 13.), 1:2 Černoch (Flek, Stransky, 16.), 1:3 Kuhlman (Schmidt, Lafferty, 20.), 2:3 Smejkal (Sklenička, Kundratek, 32.), 3:3 Pastrnak (Hertl, Zohorna, 41.), 4:3 Červenka (Krejči, 43.), 5:4 Pastrnak (Jordan, Hertl, 44.), 6:3 Kampf (Smejkal, 55.), 7:3 Kampf (Šimek, 59.), 7:4 Bordeleau (Watson, Hayden, 59.), 8:4 Pastrnak (Hertl, Červenka, 60.).
* Kazenske minute: Češka 6, ZDA 8.

Čehom je pripadla tolažilna nagrada na tem SP. V obračunu poražencev polfinala, ki se morajo v manj kot 24 urah po bolečem porazu zbrati za zadnjo tekmo prvenstva, so uprizorili popoln preobrat in v zadnji tretjini zmleli tekmece z druge strani Atlantika.

A več kot polovico tekme ni kazalo na takšen razplet. Američani so namreč bolje začeli, povedli v deseti minuti in potem vodstvo še povišali. Čehi so sicer v prvi tretjini znižali, potem pa tik pred koncem, ko so imeli na ledu celo igralca več, dovolili hokejistom ZDA, da zadenejo še z igralcem manj na ledu za na videz trdno vodstvo 3:1.

Toda Čehi, ki jim je v polfinalu Kanada nasula pol ducata golov, so v nadaljevanju pokazali povsem drugačen obraz. Začeli so z menjavo vratarjev, namesto Karla Vejmelke je v igro vstopil Marek Langhamer (in do konca tekme dobil le en gol). Potem so zdržali ameriški "power play", na polovici tekme pa je za gol upanja poskrbel Jiri Smejkal.

Zadnjo tretjino bodo želeli Američani čim prej pozabiti, Čehi pa jo bodo označili za eno najboljših predstav na SP. Proti golu Jeremyja Swaymana je padalo z vseh strani, vse bolj razpoloženi Čehi pa so najprej že v 51. sekundi zadnje tretjine izid izenačili, strelec je bil izkušeni David Pastrnak. Sledila sta dva gola Češke v manj kot minuti, uspešna sta bila Roman Červenka in še enkrat Pastrnak, a se Čehi še niso ustavili.

Za piko na i je najprej David Kampf zadel z igralcem manj za vodstvo 6:3, isti igralec pa je nato proti že povsem v usodo vdanim tekmecem povišal že na 7:3. Severnoameriški reprezentanci je uspelo le še kozmetično popraviti vtis s četrtim zadetkom, toda Češka je imela odgovor tudi na to in Pastrnak je tekmo končal s "hat-trickom" pol minute pred koncem.

Na SP zdaj ostaja le še zadnje dejanje, veliki finale med Finsko in Kanado ob 19.20.

Značke: hokej, sp