Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

bk
bk
0 13.12.2018 09:52:42

NORO! Kakšen PREOBRAT mladih RISOV! Tako EPSKO so Slovenci prišli do IZREDNO POMEMBNE ZMAGE! (foto, video)

PZHL
Mlada hokejska reprezentanca je v sredo pozno zvečer prišla do izredno pomembne zmage.

Mladi risi se ta teden borijo na svetovnem prvenstvu divizije 1B na Poljskem, kjer po štirih tekmah ostajajo neporaženi.

Premagali so Japonce, Italijane, po podaljšku Poljake ter v sredo Madžare po kazenskih strelih.

Prav boj z našimi vzhodnimi sosedi je bil najbolj pomemben doslej, saj sta v tekmo obe reprezentanci krenili brez poraza.

Večino tekme je veliko bolje kazalo Madžarom, ki niso bili izrazito boljši tekmec, toda znali so zadeti.

Vodili so z 2:0, pred tretjo tretjino pa s kar 4:1, še več, še v 47. minuti je madžarska prednost znašala +3, a so Slovenci se niso predali.

Prvi gol je v 13. minuti dosegel Jan Drozg, četa Aleša Burnika pa je eksplodirala v zadnjih 12. minutah, ko so zadeli Aljaž Predan (48.), Rok Kapel (51.), kapetan Jaka Sodja pa je v 54. minuti dosegel izenačujoči zadetek.

Tekma se je prevesila v podaljšek, a ta zmagovalca ni dal, v kazenskih strelih pa je zablestel Aljaž Predan, ki je dvakrat mojstrsko izvedel kazenski strel, medtem ko so Madžari Žana Kogovška premagali le enkrat in tako so Slovenci uprizorili popoln preobrat!

S to zmago so prevzeli vodilno mesto na lestvici. Danes je na SP tekem prost dan, jutri ob 13. uri pa mlade rise čaka še zadnji obračun na turnirju, ko se bodo spopadli z Ukrajino, ki jo morajo za zlato kolajno in napredovanje v višjo divizijo premagati!

Na TEJ POVEZAVI lahko najdete posnetek tekme.

Slovenija - Madžarska 5:4 (1:2, 0:2, 3:0, 0:0) - po kazenskih strelih
Strelci: 0:1 Madacsi (Csaszar, Fejes. 6.), 0:2 Papp (Szalma, 8.), 1:2 Drozg (Svetina, Brus, 13., PP1), 1:3 Csaszar (Szalma, Mihaly, 29.),  1:4 Papp (Kovacs, 35.), 2:4 Predan (Drozg, 48., PP1), 3:4 Kapel (Sodja, 51.), 4:4 Sodja (Klofutar, Drozg, 54.).

Kazenski streli: 2:1 (Predan 2 za Slovenijo, Csaszar za Madžarsko).
Kazenske minute: Slovenija 6, Madžarska 12 + 10.