spela groselj Njena.si

Špela Grošelj blesti v zapeljivih kopalkah

0 31.03.2018 22:47:45

Slovenske hokejistke domače SP začele z visoko zmago

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je v mariborski dvorani Tabor z visoko zmago začela IIHF svetovno prvenstvo divizije II. V skupini A je uvodoma premagala Mehiko s 6:0 (2:0, 2:0, 2:0).

Nina Lončar je bila prva Slovenka, ki je na domačem SP dosegla gol, plošček je v gol spravila v deveti minuti. V 16. minuti je na 2:0 povišala Sara Confidenti. Dvakrat so gostiteljice zadele tudi v drugi tretjini, v 28. minuti je drugič na tekmi zadela Confidentijeva, v 32. minuti je bila natančna Pia Pren. Tretjič na tekmi je Confidentijeva zadela v 56. minuti, končnih 6:0 je v 59. minuti postavila Urša Pazlar.

Slovenke bodo drugo tekmo igrale v nedeljo ob 20. uri proti Nizozemski.

SP v dvorani Tabor sta odprli reprezentanci Velike Britanije in Avstralije. Prvo obračun se je končal s 5:1 (0:0, 0:1, 5:0) za Britanke. V drugi tekmi dneva je Nizozemska premagala Severno Korejo s 5:2 (2:1, 0:0, 3:1).

Značke: hokej, ženske, sp