Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 31.03.2018 12:20:20

Litija in Dobovec povedla na prvih polfinalnih tekmah

Litija in Dobovec Pivovarna Kozel sta na prvih polfinalnih tekmah 1. slovenske futsal lige upravičila status favoritov in povedla 1:0 v zmagah. Litija je bila s 5:3 boljša od Maribora, Dobovec pa s 6:1 od Sevnice. Polfinale se bo nadaljeval prihodnji petek, 6. aprila, tekmi bosta vnovič v Litiji in Rogaški Slatini. Igra se na tri zmage.

Ob 20. uri se je začel obračun v Litiji, kjer je gostoval aktualni državni prvak FutureNet Maribor, ki je klonil s 5:3. Litijani so začeli odločno in do 13. minute vodili 3:0. Goste je zagotovo šokiralo dejstvo, da so v 3. minuti po poškodbi ostali brez kapetana Uroša Krofliča.

Kljub temu so v nadaljevanju strnili vrste in z zadetkoma Aleša Vrabla in Roka Rednaka v 16. in 17. minuti prišli na 3:2. Domačini so spet zadeli, ko je bilo to najbolj potrebno - v 20. minuti. Po uigrani akciji s kota, podajal je Alen Fetić, se je med strelce vpisal Borut Ručna, ki je postavil končni izid polčasa - 4:2. V 23. minuti so Mariborčani prišli na 4:3, v 25. minuti pa je padel še zadnji zadetek - uspešen je bil Anže Širok, ki je potrdil zmago Litije.

"Čestitam svoji ekipi za odličen pristop in zasluženo zmago. Nismo še v finalu, zato moramo z enako željo igrati tudi na naslednji tekmi," je svoje varovance pohvalil Damir Pertič. Tomislav Horvat, trener Mariborčanov, je naprej obžaloval težko poškodbo Krofliča, potem pa dejal: "Prejeli smo preveč lahkih golov, da bi lahko zmagali. Čestitam pa moji ekipi za borbo."

V Rogaški Slatini so boljše začeli Sevničani, ki so povedli v 4. minuti, uspešen je bil Jan Nečemer. Tja do 18. minute so se vrstili napadi domačih kozlov, ki so imeli kar nekaj težav z atipično consko obrambo, ki jo igra Sevnica. Prvič pa je klonila, ko je zadel Rok Mordej. Potem je domačinom steklo: Kristjan Čujec je dosegel še dva zadetka za 3:1 ob polčasu, na koncu je bilo teniških 6:1.

* Izida: 1. SFL, polfinale, 1. tekmi:
FC Litija - FutureNet Maribor 5:3 (4:2)
1:0 Turk (4.), 2:0 Rednak (9./ag), 3:0 Fetić (13.), 3:1 Vrabel (16.), 3:2 Rednak (17.), 4:2 Ručna (20.), 4:3 Markić (23.), 5:3 Širok (25.)

Dobovec Pivovarna Kozel - KMN Sevnica 6:1 (3:1)
0:1 Nečemer (4.), 1:1 Mordej (18.), 2:1 Čujec (19.), 3:1 Čujec (19.), 4:1 Čujec (21.), 5:1 Majić (25.), 6:1 Vojsk (31.)

Značke: futsal, dp