hu
hu
2 14.02.2018 15:23:59

NOROOOOOO, padla je velika AMERIKA! Slovenski hokejisti so v VELIKEM SLOGU ugnali velike favorite! (video)

Nor začetek hokejskega turnirja za slovensko reprezentanco - Slovenija je ZDA po podaljšku ugnala s 3:2.

Moški hokejski turnir se za slovensko reprezentanco ni začel po željah, saj so risi po dveh odigranih tretjinah tekme z ZDA zaostajali že z 0:2, Slovenci pa so obžalovali predvsem zgrešeno priložnost Sabahudina Kovačeviča v prvi tretjini. To

da nato se je začela slovenska hokejska pravljica. V zadnji tretjini so namreč varovanci Karija Savolainena že od prvega trenutka pritisnili na plin in stisnili Američane. Za prvi slovenski zadetek v Pjongčangu je poskrbel Jan Urbas (zadetek je bil najprej pripisan Blažu Gregorcu), Slovenci pa so bili nagrajeni za svojo borbenost in to v 59. minuti tekme, ko je za izenačenje in podaljšek poskrbel prvi zvezdnik Jan Muršak. In prav slednji je v slogu kapetana v podaljšku s še drugim zadetkom na tekmi poskrbel za nepopisno veselje Slovencev!

V prvi tekmi skupine B je Slovaška prav tako presenetljivo premagala Rusijo s 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Posnetek zadetka Jana Muršaka za izenačenje si lahko ogledate TUKAJ, zmagovitega pa TUKAJ.