Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 23.12.2022 12:12:47

Kralji Anžeta Kopitarja po podaljšku ugnali Calgary

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL na svojem ledu po podaljšku s 4:3 ugnali Calgary Flames. Po treh minutah in 23 sekundah dodatka je dvoboj odločil Adrian Kempe. Kapetan domačih Anže Kopitar ni dosegel točke, v 21 minutah in 54 sekundah je sprožil štiri strele na vrata tekmecev iz Kanade.

Los Angeles je bil blizu zmage že v rednem delu, ko je vodil s 3:1, a se je tekma prevesila v podaljšek.

Po manj kot treh minutah in pol tekme so povedli gostje, ko je bil uspešen Jonathan Huberdeau. Dve minuti in 19 sekund pred koncem uvodne tretjine je za domače izenačil Gabriel Vilardi. Po drugi tretjini, ko ni bilo golov, sta dva zaporedna v desetih sekundah druge minute zadnje tretjine za domače zabila Phillip Danault in Blake Lizdotte.

Tyler Toffoli je znižal v sedmi minuti zadnjega dela, Dillon Dube je šest minut in pol pred koncem rednega dela izsilil podaljšek, v katerem je bil uspešen Kempe po podaji Viktorja Arvidssona.

Značke: hokej, nhl