Hospitaliziranih je že manj kot 500 oseb, delež ...

Zakaj imajo dan zmage raje v Berlinu kot pri nas ...

Napnite možgančke: Zabavnikove logične uganke

Lara Goršek Kos Njena.si

Lara: 'Nisem dojela, kaj se zares dogaja v šovu'

0 08.10.2019 09:06:09

Columbusu prva zmaga, aktualnim prvakom druga

Ljubitelji severnoameriškega hokeja so lahko ponoči spremljali le dve tekmi v ligi NHL. Aktualni prvaki elitne severnoameriške poklicne lige St. Louis Blues so v gosteh v Torontu premagali tamkajšnjo ekipo Maple Leafs s 3:2. Hokejisti Columbus Blue Jackets so po podaljšku s 4:3 doma premagali Buffalo Sabres za prvo zmago sezone.

Za odločilni zadetek je poskrbel Alex Pietrangelo v zadnji tretjini. Pred tem sta se med strelce vpisala še Oskar Sundqvist in Brayden Schenn, medtem ko je Jordan Binnington zaustavil 32 strelov tekmeca.

Kar štirje zadetki so padli v drugi tretjini. V 32. minuti, v razmaku zgolj 24 sekund, so domači prišli do dveh zadetkov. Frederik Gauthier je zadel za 1:1, William Nylander pa je poskrbel za edino vodstvo Toronta na tekmi. A prvaki niso dopustili presenečenja.

St. Louis je po odigranih treh tekmah s petimi osvojenimi točkami prevzel vodstvo v zahodni konferenci lige NHL.

Na vzhodnem delu je na vrhu ekipa Carolina Hurricanes s popolnim izkupičkom treh zmag na treh tekmah. Tik pod vrhom je ekipa Buffalo Sabres, ki ima točko manj.

Buffalo je doma povedel z goloma Oliverja Bjorkstranda in Cama Atkinsona. A so nato zagospodarili na ledu igralci Columbusa. Marcus Johansson in Jeff Skinner sta poskrbela za izenačenje, Alexandre Texier pa je zadel v podaljšku za prvo zmago v sezoni za modre jopiče.

Značke: hokej, nhl