Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Luka Dončić objavil posebno fotografijo ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 31.03.2019 09:42:31

Kopitar s podajo za zmago v podaljšku, pred Ovečkinom le še legendi Gretzky in Bossy

Aleksander Ovečkin
Los Angeles Kings slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja so v noči na nedeljo v ligi NHL s 3:2 po podaljšku premagali Chicago Blackhawks. Pri zmagovitem golu je podajo prispeval Kopitar. Ruski zvezdnik Aleksander Ovečkin pa je s 50. golom v sezoni v najmočnejši ligi na svetu že osmo sezono dosegel ta mejnik.

Zmagoviti gol za kralje je 12 sekund pred koncem podaljška dosegel Drew Doughty, nove točke pa ne pomenijo veliko za moštvo iz Los Angelesa, ki je štiri tekme pred koncem sezone prikovano na zadnje mesto v zahodni konferenci.

Triintridesetletni Ovečkin je medtem mejo 50 golov presegel z golom v zadnji tretjini tekme proti Tampa Bay Lightning, ki so jo njegovi Washington Capitals dobili s 6:3. Manj kot dve minuti kasneje je dodal še 51. gol v sezoni.

Ovečkin je le eden od treh igralcev, ki mu je mejnik 50 golov v sezoni uspelo doseči osem ali večkrat, pred njim ostajata le legenda Wayne Gretzky in Mike Bossy z devetimi sezonami s po 50 goli ali več.

Ovečkinu se že osmič nasmiha naslov najboljšega strelca lige.