30.01.2016 22:15:45

INL: Zmagi Jesenicam in Celju, polom Slavije

Drago Cvetanovič

Hokejisti Sija Acronija Jesenic in ECE Celja so v ligi INL prišli do zmage, a sta obe ekipi za to potrebovali podaljšek.

Jeseničani so s 3:2 strli Zell am See, Celjani pa z enakim izidom Kitzbühel. Playboy Slavija je doživela pravi polom, s kar 0:16 je izgubila proti Bregenzerwaldu.

Jeseničani so na domačem ledu zaostajali že v peti minuti, na 1:1 je je poravnal Miha Brus v 44. minuti. V 50. minuti so železarji vodili, zadel je Matevž Erman. Vse je kazalo, da bo zmaga ostala na Gorenjskem, toda 54. sekund pred koncem je podaljšek izsilil David Franz. V njem so bili srečnejši jeseniški igralci, ki so zadeli v 65. minuti z zadetkom Saša Rajsarja.

Tudi Celjani niso tekme najbolje začeli, po 24. minutah so doma zaostajali z 0:2. Nejc Kastelic je znižal v 26. minuti, na 2:2 je poravnal Žan Jezovšek z golom v 57. minuti. V podaljšku so se veselili celjski hokejisti, junak pa je bil Kastelic v 63. minuti.

Playboy Slavija je v gosteh doživela polom, saj je proti Bregenzerwaldu izgubila s kar 0:16. Že po prvi tretjini je bilo 0:4, v drugi tretjini so Avstrijci dali še pet golov, nič pa niso hranili moči v zadnji tretjini, ki so jo dobili s 7:0.