03.11.2015 08:25:08

Aktualni prvaki prekinili zmagoviti niz Kopitarjevih kraljev

Po sedmih zaporednih zmagah je slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar v ligi NHL spet okusil grenkobo poraza.

Niz sedmih zmag hokejistov Los Angeles Kings se je ustavil na gostovanju pri aktualnih prvakih severnoameriške hokejske lige NHL Chicago Blackhawks. Chicago je slavil s 4:2, med strelce se je vpisal tudi slovenski napadalec Anže Kopitar, ki je zadel nekaj več kot minuto pred koncem prve tretjine za vodstvo kraljev z 2:1.

Slovenski zvezdnik je vpisal še četrti zadetek za kralje v novi sezoni severnoameriške hokejske lige NHL.

S četrtim porazom v tej sezoni so kralji sestopili z mesta vodilne ekipe pacifiške skupine. Hokejiste iz Los Angelesa je prehitelo moštvo Vancouver Canucks, ki je slavilo doma s 4:1 proti Philadelphii Flyers. Los Angeles ima 14 točk, Vancouver ob eni odigrani tekmi več pa 16 točk.

Kralje nova tekma čaka že v noči na sredo, ko bodo gostovali pri St. Louisu.