27.10.2015 08:07:44

Arizona prevzela vodstvo v pacifiški skupini

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so ponoči odigrali tri tekme. Pomembno zmago je v Torontu s 4:3 dosegla Arizona in v pacifiški skupini prevzela prvo mesto.

New York Islanders so s 4:0 premagali Calgary Flames, Chicago Blackhawks pa Anaheim Ducks po podaljšku z 1:0.

Tekma v Arizoni je bila odločena v zadnji četrtini, ko je Kyle Chipchura povišal vodstvo gostov na 4:1. James van Riemsdyk in Morgan Rielly sta do 58. minute poskrbela za znižanje na 3:4, za preobrat pa je Kanadčanom zmanjkalo časa.

Jonathan Toews je gledalcem v Chicagu dal po 51 sekundah podaljška tisto, kar so čakali 60 minut rednega dela. Končno se je zatresla ena od mrež in gostitelji so osvojili ob točki. New York Islanders pa so strli odpor Calgaryja v zadnji tretjini, ko so vodstvo 1:0 spremenili v visoko zmago s 4:0. Kar dvakrat je zadel Frans Nielsen.