Strelska eksplozija v Podmežakli, Jesenice do najvišje zmage v sezoni

Martin Metelko

Sij Acroni Jesenice so se na četrtkov večer v alpski ligi povsem razigrale, to je dober obet za sobotni derbi.

Sij Acroni Jesenice – Merano 9:0 (4:0, 4:0, 1:0)
Jesenice – Dvorana Podmežakla. 302 gledalca. Glavna sodnika: Lešnjak in Snoj. Linijska sodnika: Miklič in Javornik (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Koblar (Svetina, Čimžar, 4.), 2:0 Slivnik (Lesničar, Šturm, 9.), 3:0 Svetina (Šlibar, Čimžar, 18.), 4:0 Valtola (Bohinc, Sillanpää, 20.), 5:0 Lesničar (Koblar, Bohinc, 31., PP1), 6:0 Šturm (Sillanpää, Valtola, 32.), 7:0 Špari Leben (Pečnik, Hrobat Plemelj, 33.), 8:0 Šlibar (Sojer, 40.), 9:0 Valtola (Sillanpää, Dolinar, 59.).
Kazenske minute: Sij Acroni Jesenice 4, Merano 4.

Jesenice: Glavič, Us; Turšič Sečkar, Selan, Svetina, Čimžar, Koblar; Dolinar, Lyons, Šturm, Lesničar, Slivnik; Urukalo, Brus, Bohinc, Valtola, Sillanpää; Sojer, Šlibar, Hrobat Plemelj, Pečnik, Špari Leben. Glavni trener: Niko Eronen.

Prejšnji teden so se železarji neuspešno borili na turnirju drugega kroga celinskega pokala, ko so v Collalbu zasedli drugo mesto, v četrtek pa je moštvo iz Podmežakle spet čakal obračun v ligi AHL.

Za varovance Nika Eronena je bila to sedma tekma v sezoni, boljše pa slovenski podprvaki te ne bi mogli končati. Jeseničani so Merano premagali s kar 9:0, Bor Glavič je za prvi shutout v sezoni in v alpski ligi obranil 23 strelov.

Že v prvi tretjini so Gorenjci dosegli štiri gole, strelci so bili Gregor Koblar, Luc Slivnik, Erik Svetina in Olli Valtola. V prvi polovici druge tretjine sta mreži mirovali, ko pa je Tjaš Lesničar izkoristil številčno premoč, se je železarjem spet odprlo. Do konca tretjine so zadeli še Jaka Šturm, Žan Špari Leben in Ožbe Šlibar, zadnja dva sta bila uspešna po menjavi italijanskega vratarja.

Ta teden v ligi AHL
Sreda: Salzburg 2 – Cortina 0:3, Bregenzerwald – Sisak 0:6
Četrtek: Sij Acroni Jesenice – Merano 9:0, Renon – Kitzbühel 2:6, Unterland – Zell am See 2:3 (podaljšek), Vipiteno – Val Gardena 1:3
Petek: Salzburg 2 – Celje (19.15)
Sobota: Kitzbühel – Sij Acroni Jesenice, Vipiteno – Unterland, Sisak – Merano, Zell am See – Bregenzerwald
Nedelja: Celje – Merano, Renon – Cortina

V zadnjem delu so domačini nekoliko stopili s plina, v predzadnji minuti pa vendarle dosegli še en gol, drugič na tekmi je mrežo zatresel Valtola.

Za Jeseničane je bila to šesta zmaga v ligi, tretja po rednem delu.

Drugi slovenski predstavnik, Celje, bo zaposlen v petek, ko ga čaka srečanje v Salzburgu. Jeseničani se bodo v soboto podali v Kitzbühel, kjer se bodo pomerili z vodilno ekipo lige.