25.09.2024 15:24:45

KAC se je znesel nad črnimi krili, Gomboc in Muršak v Linzu fantastična (video)

Luka Gomboc

Torek je prinesel novo tekmo v ligi ICEHL.

Po uvodnem vikendu je na torkov spored "padla" le ena tekma, Linz in celovški KAC pa sta vnaprej odigrala tekmo 41. kroga.

Črna krila, ki so pred sezono od vrha do tal spremenila klub, so na domači ledeni ploskvi utrpela hud poraz, saj so podprvaki iz Celovca v Linzu slavili s kar 5:0.

Svoj pečat sta v Zgornji Avstriji pustila tudi slovenska napadalca Jan Muršak in Luka Gomboc.

Dvajsetletni slovenski reprezentant je tako še pred iztekom druge minute tekme dosegel svoj prvi zadetek v sezoni in goste po natančnem strelu na prvo izpred golom popeljal v vodstvo z 1:0.

Dolgo časa sta ekipi igrali ob takem izidu, ki se je spremenil šele v 38. minuti, ko je KAC izkoristil power play, Gomboc je pri tem golu še podal.

Ob koncu tekme so sledile še Muršakove minute. V 58. je Mariborčan podal za vodstvo s 4:0, v 60. pa je z igralcem manj pobegnil in po samostojni akciji postavil končni izid.

Vrhunce tekme si lahko ogledate na tej POVEZAVI.

Linz je porazno startal v novo sezono, obe uvodni srečanji je izgubil z istim izidom 0:5, črna krila se tako med strelce sploh še niso vpisala.

13. Linz 2 0 2 0 0 0:10 0

Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število porazov (nič točk), število zmag po podaljšku ali kazenskih strelih (dve točki), število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), razlika v zadetkih, točke