Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 29.10.2022 20:30:02

Jeseničani boljši od Vipitena

Domen Jančič
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige doma premagali italijanski Vipiteno s 5:1 (0:0, 3:0, 2:1).

Železarji, vodilno moštvo regionalnega tekmovanja, nadaljujejo dobre predstave v alpski ligi. Po gostujoči zmagi pri Rittnu so danes pred domačimi navijači v dvorani Podmežakla premagali še Vipiteno.

Prva tretjina se je končala brez zadetkov, hokejisti Jesenic pa so bili tisti, ki so si ustvarili več priložnosti. Jeseničani so si zmago priigrali v drugi tretjini, ki so jo dobili s 3:0, in v kateri so sprožili 21 strelov na vrata Jakoba Rabanserja. V 27. minuti je za vodstvo domačinov zadel Lovro Kumanović, le slabo minuto zatem pa je prednost podvojil Ožbej Rep. Tretji gol v tej tretjini je dosegel Žan Jezovšek, ko si imeli gostitelji na ledu igralca več.

Tako imenovani power play so izkoristili tudi gostje v začetku zadnje tretjine, ko je Joseph Emanuele Mizzi znižal rezultat. Nato je do zadetka v 50. minuti prišel hokejist z mehiškim in ruskim potnim listom v rdečem dresu Andrej Galuškin. Končni izid tekme je 20 sekund pred koncem postavil Eric Pance

Jeseničani tako ostajajo na vrhu alpske lige z 11 zmagami. Edini poraz so utrpeli na začetku sezone proti novincem, ekipi Unterland Cavaliers.

Naslednja tekma Železarje čaka v torek, ko bodo gostovali pri italijanskemu moštvu Val Gardena.

Značke: hokej, sta, jesenice