Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 01.10.2022 22:45:55

Jeseničani zmagali še v Zell am Seeju

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali avstrijski Zell am See s 4:2 (1:1, 1:0, 2:1).

Jeseničani so, potem ko so na drugi tekmi sezone izgubili z novinci, še vedno neporaženo ekipo Unterland Cavaliers, nanizali štiri zmage in so zdaj že tik pod vrhom lestvice.

V petek so doma premagali Bregenzerwald s 6:0, že danes pa so bili na gostovanju v Zell am Seeju. Tudi od tam se vračajo z vsemi tremi točkami, čeprav je bil dvoboj sicer izenačen.

Za goste je za hitro vodstvo poskrbel Žan Jezovšek že v drugi minuti. A so tudi domači že v peti izenačili, na nov zadetek pa so Jeseničani čakali do polovice tekme. Današnji glavni junak je bil Gašper Seršen, ki je v 32. minuti poskrbel za novo vodstvo, v začetku zadnje tretjine pa ga je nato še povišal. Le minuto zatem, v 44., pa je za 4:1 zadel še Tjaš Lesničar.

Zell am See je sicer še znižal na 2:4 in v zadnjih treh minutah poskušal še brez vratarja, toda vratar Jeseničanov Antti Karjalainen (33 obramb) ni več klonil.

Naslednja tekma čaka jeseniško zasedbo v petek, ko bo gostila mlado celovško moštvo.