Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 14.01.2022 21:35:02

SŽ Olimpija ob vrnitvi v tekmovalni ritem poražena v Gradcu

Graz/Werner Krainbucher
Hokejisti moštva Graz 99ers so v 38. krogu lige ICEHL premagali ljubljansko SŽ Olimpijo s 4:1 (2:0, 1:0, 1:1).

Graz 99ers - SŽ Olimpija 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
* Dvorana Merkur Eisstadion, sodniki: Siegel, Sternat (glavna), Bärnthaler, Kainsberger.
* Strelci: 1:0 Gordon (Hjalmarsson, Altmann, 3.), 2:0 Schiechl (Gordon, Altmann, 15.), 3:0 Hjalmarsson (Boivin, 38.), 4:0 Grafenthin (Kainz, Zalewski, 53.), 4:1 (Tomaževič (Kapel, Maia, 53., PP1).
* Izključitve: Graz 99ers 6 minut, SŽ Olimpija 0.

Hokejisti ljubljanske Olimpije se po novem porazu vse bolj oddaljujejo od vrha razširjenega avstrijskega prvenstva. Tokrat je bil za uspeh v Gradcu preslab že uvod.

Gostitelji so zmaje presenetili že v uvodu, ko je v 3. minuti zadel Andrew Gordon, isti igralec je bil nato podajalec tudi pri drugem golu v 15. minuti, ki ga je dosegel Michael Schiechl. Ko je v 38. minuti za 3:0 zadel Simon Hjalmarsson, je bilo jasno, da se ljubljanska barka potaplja.

V zadnjem delu so gostitelji povišali celo na 4:0, častni zadetek za Ljubljančane pa je v 53. minuti ob igralcu več na ledu dosegel Blaž Tomaževič.

Ljubljančane že jutri v Tivoliju čaka obračun z Dornbirnom.

Značke: hokej, sz-olimpija