Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

hu
0 17.10.2021 20:58:46

ŽELEZARJI precej bolj ENOSTAVNO - 'TRIKRAT za VRISKAT'

Domen Jančič
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Val Gardeno s 3:0 (0:0, 1:0, 2:0).

Jeseničani so imeli do četrtka lepo serijo zmag v regionalnem tekmovanju, a so potem po devetih uspehih doživeli poraz pri Zell am Seeju. Danes pa so spet slavili, v Val Gardeni so premagali ekipo z dna lestvice s 3:0 in so spet na prvem mestu alpske lige.

Železarji so imeli veliko terensko premoč, ki pa je dolgo niso znali spremeniti v zadetke. Samo v prvi tretjini je bilo razmerje strelov 20-7, a je domači vratar Colin Keith Furlong prvič klonil šele v 35. minuti, ko je zadel Eetu Elo.

Na začatku zadnje tretjine je za goste vodstvo povišal Sašo Rajsar, potem pa je spet dobro branil Furlong, tekmo je končal s kar 46 obrambami. Že tri minute pred koncem so domači tudi tvegali in v iskanju znižanja izida potegnili vratarja iz gola, kar pa so Jeseničani izkoristili in Elo je postavil končni izid 3:0.

V alpski ligi bodo imeli Jeseničani zdaj desetdnevni premor, saj jih naslednji teden čaka turnir 2. kroga celinskega pokala v francoksem Amiensu. V konkurenci domačega kluba, tekmeca iz alpske lige Asiaga ter romunskega Brasova bodo lovili prvo mesto, ki edino vodi v nadaljnje tekmovanje.